Gadżety na farbę #11 CKM! - ROJO - 24 marca 2011

Gadżety na farbę #11 CKM!

Witam Was serdecznie w jedenastym już odcinku cyklu „Gadżety na farbę”. Było wiele kręcących się luf, był support z powietrza, wyprowadziliśmy ciężkie gąsienice, ustawiliśmy wieżyczkę, boomheadshotowaliśmy Bazooką, ciepaliśmy granatami, podkładaliśmy miny, uruchomiliśmy Drona, napięliśmy Łuk, załadowaliśmy Granatnik. Co dzisiaj Rojcio dla Was zmalował? Dowiecie się jak w prosty sposób zamienić standardowy marker w ciężki karabin maszynowy. Podkręcimy osiągi, wmontujemy klawą obudowę, zainwestujemy w większe magazynki. Ściana farby wgniecie Was w ścianę. Wszystko dzięki dosłownie wystrzałowym filmom. MG42, M60, M2, M249. Mówiąc krótko – porządzimy!

Przepis wbrew pozorom jest prosty. Bierzemy standardowy marker militarny (nie speedballowy) pokroju Tippmanna A-5 lub X7 i kompleksowo go przerabiamy. By nadać mu wygląd przykładowo M2 Browninga .50 – inwestujemy w obudowę, tzw Shroud (zazwyczaj domowej, garażowej roboty). Dokupujemy najdłuższą, 22 calową lufę ceramiczną i wkręcamy na jej końcówkę tzw. Dishkę, czyli nakładkę potęgującą odgłos wystrzału (nie ma to jak niszczyć morale!). Montujemy w obudowie specjalne rączki pociągające ze spust (jeśli to jeden marker) lub spusty (jeśli mamy ich kilka, sprzężonych) i pamiętamy o zakupie tzw. E-Gripa, czyli specjalnym uchwycie zapewniającym elektryczny system podawania kulek (nawet do 25 pocisków na sekundę!). Całość kładziemy na Tripodzie, czyli rozkładanych, trzech nóżkach pełniących rolę podstawki. Pamiętamy o stałym zapasie kulek (mile widziane najbardziej pojemne, elektryczne Loadery, nie grawitacyjne) i dostawie gazu CO2 (nie sprężonego powietrza [HP], bo nie widać klawej mgiełki z lufy imitującej prawdziwy wystrzał). Można się pokusić o montaż rurki wprowadzającej kulki w broń z magazynku bębenkowego lub skrzynkowego/pudełkowego. Wszystko dzięki systemowi o nazwie Q-Loader. Jeśli nie chcemy się bawić w majsterkowicza-wariata, możemy zaopatrzyć się w gotowe CKM-y firmy RAP4. Przygotujcie się wtedy na solidny kredyt lub bezlitosny szturm na świnkę skarbonkę. Ów świnka musi być jednak sporych rozmiarów.

Pora na stały punkt programu – filmiki, czyli dość Wordowskich znaków, pora na kilka filmowych przysmaków! Zobaczmy dzisiejsze cacuszko w akcji.

RAP4 T68 30 Cal M1919 Browning Machine Gun, czyli najwyższa półka cenowa. Mamy wszystko, portfel nie ma nic.

M2 po raz drugi. Bardzo fajny dymek z lufy pod koniec filmiku. Wszystko dzięki zastosowanemu gazowi CO2.

MG42, czyli Szeregowiec Ryan na żywo. Home-made egzekwujący respekt w sekundę.

Ponownie MG42. Tym razem w akcji z podłączoną imitacją prawdziwej amunicji taśmowej.

M249 SAW. Sam taki miałem! Ściana ołowiu na farbę murowana!

1919A4. Opcja ze zmodyfikowanym (powiększonym) Loaderem elektrycznym.

Dwa sprzężone CKM-y stylizowane na działko typu AA Gun.

M60. I każdy może być Rambo!

W porównaniu z gadżetami z poprzednich odcinków, paintballowy CKM to kwestia niedroga i nieskomplikowana. Łączymy marker i jego modernizacje, które możemy kupić w każdym, lepiej wyposażonym sklepie dla miłośników fundowania Splatów z obudową, którą musimy zrobić sobie sami. Biorąc pod uwagę, że nie jest to trudne zadanie – możemy skonstruować przydatne i atrakcyjne (np. przy planowaniu scenariuszy gier leśnych) – urozmaicenie pola. CKM może wystąpić w roli bonusowego stanowiska do zdobycia lub podstawy obrony jakiegoś ważnego punktu. Jeśli z kolei mamy zamiar postawić na wersję mobilną - w przypadku braku umiejętności, każdy punkt lansu jest na wagę złota! Niestety przez wzgląd na rozmiar klamki - łatwo w nią oberwać i zejść z pola. Tachać też trochę trzeba. Dzisiaj Rojcio będzie łaskawy i skusi się na

8/10 WICHAJSTRÓW MROKU!

Poznaliście najpopularniejszy gadżet wśród militarnych, leśnych paintballowców. Sam taki miałem (jestem na niektórych zdjęciach w galerii) i nie żałuję. To była mocna, niezapomniana przygoda. Jeśli sam wizerunek nie robił wrażenia (rzadko) - efekt uzyskiwały osiągi i odgłos mocarnej kolorowanki. Co za tydzień? Wyjątkowo powiem wprost - moździerz. Tak kurna! MOŹDZIERZ!

P.S. Jeśli podoba Ci się mój Blog, znalazłeś/-aś w nim coś dla siebie (jakiś stały cykl, konkretny dział, itp.) i posiadasz konto na Facebook'u, "Polub go" po prawej stronie pod moim avatarem. Z góry Ci za to dziękuje. Doceniam i pozdrawiam. ROJO

Gadżety na farbę:

#1 Minigun!

#2 Helikopter!

#3 Czołg!

#4 Wieżyczka!

#5 Bazooka!

#6 Granat!

#7 Mina!

#8 Dron!

#9 Łuk!

#10 Granatnik!

#11 CKM!

ROJO
24 marca 2011 - 17:56

Chciałbyś/-abyś zamienić kredki na paintballowy CKM i ogarnąć ludzką kolorowankę, niekoniecznie mieszcząc się w liniach?

O słitaśna matuśku! Jeszcze się pytasz?!? 82,5 %

Eee... nie, dziękuję. Postoję, albo lepiej ucieknę. 1,6 %

Wolę gazetę. 9,5 %

Zostaję przy kredkach. Farbki nie dla mnie. 4,8 %

Nie mam zadnia. Standardowo (lub nie) wszedłem/weszłam z czystej ciekawości. 1,6 %