Keyloggery w latopach Samsunga? Jednak nie! - yasiu - 31 marca 2011

Keyloggery w latopach Samsunga? Jednak nie!

Można się zdziwić czytając takie coś. Jeden z autorów serwisu Network World zeskanował laptopa firmy Samsung który wrócił do niego po naprawie. Sprzęt nie był zdrowy, badanie wykazalo obecność keyloggera o nazwie StarLogger - program rejestruje wciśnięcia klawiszy, zrzuty ekranu i potrafi przesłać dane przez Internet bez wiedzy użytkownika. Czy Samsung nas podgląda?

Taki ładny, a podglądacz...

Wygląda na to, że sprawa jest dość poważna, na dwóch różnych komputerach znaleziono ten sam program. Oficjalne stanowisko Samsunga mówi, że nic na ten temat nie wiedzą, prowadzą dochodzenie mające wyjaśnić, skąd StarLogger wziął się na komputerach skierowanych do sprzedaży. Podejrzenia kierują się w stronę jakiegoś niezadowolonego pracownika, ale tłumaczenie dość mierne biorąc pod uwagę fakt, na jaką skalę są produkowane laptopy i ile osób bierze udzial w procesie powstawania takiego sprzętu. Inna sprawa, że keylogger mógł się pojawić na komputerach już po wyjściu z Samsunga, gdzieś w procesie sprzedaży. Tak czy inaczej, niemiła sprawa.

Sprawdźcie, czy na Waszym Samsungu znajdziecie folder c:\windows\SL - jeśli tak, zastanówcie się, co piszecie, do kogo i gdzie się logujecie ;)

źródło: www.networkworld.com

Arxel w komentarzach podał linki z których wynika, że keyloggera jednak nie ma. Problem pojawił się w wyniku błędnej interpretacji jednego z katalogów przez program VIPRE. Oświadczenie autorów programu znajdziecie tu.

yasiu
31 marca 2011 - 07:29
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
31.03.2011 09:29
Ambitny Łoś
Ambitny Łoś
154
Cthulhu

A właśnie miałem kupować Samsunga ;)

31.03.2011 09:55
odpowiedz
Harpen_cool
31
Chorąży

w moim R509 na szczescie nie ma

31.03.2011 10:05
odpowiedz
shinXX
5
Chorąży

Wątpie czy to sprawka Samsunga na szczeblu korporacyjnym. To by nie przeszło. Obstawiam na cwaniaczka w serwisie, który przy okazji chciał dorobić do pensji czyjąś kredytówką i trollować na czyimś fejsie ;)

01.04.2011 03:28
odpowiedz
A'sid
13
Legionista

internet zadziwia mnie z dnia na dzień. zaledwie wczoraj zacząłem przygodę z przeglądaniem wykopu i już zauważyłem, że połowa "ciekawostek" na forach, blogach itp. pochodzi właśnie stamtąd :)

01.04.2011 07:49
yasiu
odpowiedz
yasiu
192
Legend

A'sid - nie korzystam z wykopu ani podobnych stron, trafiłem na tą informację całkiem gdzie indziej :)

Arxel - dzięki Internetowi sprawa szybko wyjaśniona... zmienę tytuł wpisu chociaż, co by mnie samsung nie zjadł :)

01.04.2011 08:56
Ace_2005
odpowiedz
Ace_2005
161
Bo tak!

Co źródło to informacja podana jest nieco inaczej. Ponoć w trakcie kontaktu w celu wyjaśnienia sprawy z jednym z pracowników Samsunga, w pierwszej kolejności do niczego się nie przyznali, ale potem potwierdzili, że keylogger zainstalowano celowo, po to, aby śledzić, w jaki sposób użytkownicy wykorzystują laptopy. Więc coś tutaj śmierdzi.

01.04.2011 09:18
yasiu
odpowiedz
yasiu
192
Legend

ace - trzeba śledzić sprawę, ciekawe co z tego wyniknie :)

a'sid - nie dziw się temu, ludzie trafiają na takie informacje, publikują je u siebie na blogach, stamtąd idą na wykop a z wykopu na kolejne blogi, tak to się kręci :)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze