Planszówkowanie - odcinek 1 - Rysław - 1 grudnia 2014

Planszówkowanie - odcinek 1

Tym razem prezentuję filmik z mojego nowego cyklu poświęconego grom planszowym. Dziś omawiam tytuł, który okazał się przebojem tegorocznych targów w Essen - czyli grę "Alchemists".

W grze tej od 2 do 4 osób wciela się w rolę alchemików, którzy rywalizują o sławę i pieniądze. No właściwie to głównie o sławę i reputację. Podczas gry będziemy warzyć mikstury, sprzedawać je poszukiwaczom przygód, kupować artefakty, ale przede wszystkim publikować i podważać teorie na temat poszczególnych składników używanych do produkcji mikstur.

Ciekawym elementem rozgrywki jest wykorzystanie smartfonu lub tabletu do warzenia mikstur. Jak to wygląda? Sprawdźcie na filmiku, do którego obejrzenia zapraszam.

A, jeszcze jedno - nie mogłem sobie odmówić małego wtrętu językowego. Tym razem przedstawiam różne metody wymawiania "ch" w angielskim.


Miłego oglądania! 

Rysław
1 grudnia 2014 - 11:53
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
01.12.2014 22:43
kokoju
👍
kokoju
99
Handlarz z Neverwinter

Aż nabrałem ochoty ograć w tą sobotę Arkham ze znajomymi:D

Dobrze że nabyłem ostatnio rozszerzenie z Dunwich, chociaż podstawka jest bardzo bogata to jednak granie nawet tylko z tym rozszerzeniem baardzo rozbudowuje rozgrywkę

02.12.2014 18:23
odpowiedz
Arquero
24
Legionista

Bardzo fajny materiał.

07.12.2014 19:15
muhabor
odpowiedz
muhabor
151
Zielony

dobry pomysł z tymi planszówkami, angielski oraz planszówki - obie serie warto śledzić, trzymam kciuki aby potrwały więcej niż trzy odcinki :)