Nowy Filmweb. Brak kokpitu i gigantyczne czcionki - promilus - 3 grudnia 2014

Nowy Filmweb. Brak kokpitu i gigantyczne czcionki

Z reguły jest tak, że w momencie, gdy popularny portal zmienia swój layout to jest jeden wielki krzyk. Niewielu ludzi lubi zmiany – mają swoje przyzwyczajenia, dzięki czemu szybko poruszają się po stronie. To, co zrobił Filmweb, to już nie tylko zmiana layoutu, a likwidacja jednej z najciekawszych funkcji.

Od jakiegoś czasu na Filmwebie funkcjonował „kokpit”. Wyglądało to np. tak jak na poniższym obrazku.

Strona główna dostępna zaraz po zalogowaniu, która została złożona z wybranych przez siebie gadżetów. Można je było przenosić w dowolne miejsca i dopasowywać pod siebie. Wchodziłem na stronę i na głównej miałem: nadchodzące odcinki swoich seriali, newsy, polecane filmy w telewizji, aktywność znajomych, repertuar kin, recenzje i rekomendacje.

Teraz „kokpit” został zastąpiony przez „Mój Filmweb”. Idea sprowadza się do tego, by aktywność znajomych była najważniejszą jego częścią. Reszta została sprowadzona do małej belki lub zupełnie wyrzucona jako niegodna „Mojego Filmwebu”. Nie ma np. pełnego repertuaru kin, nadchodzących odcinków seriali, polecanych filmów w telewizji. Wszystko to jest gdzieś na stronie, ale trzeba tego dodatkowo szukać, klikać i wchodzić w kolejne działy. Pewnie o to szefostwu Filmwebu chodzi – za mało klikaliśmy.

Z kokpitu można jeszcze korzystać, ale tylko do końca roku. Później pozostanie „Mój Filmweb”. Wcześniej beznadziejna i nieczytelna była strona główna portalu dostępna bez zalogowania. Teraz po zniknięciu „kokpitu” cały portal zostanie sprowadzony do tego poziomu.

Zawsze wiele narzekania było głównie na forum, teraz ciężko znaleźć coś, co można pochwalić. Wraz ze skasowaniem „kokpitu”, idą inne zmiany. Czcionka ma teraz gigantyczne rozmiary, ale to taka smutna tendencja. Jeśli jakiś portal zapowiada zmiany, wiedz że powiększy czcionkę i zdjęcia, bo jak rymował Eldo: „Ludzie już nie chcą czytać. To świat groteski. Głosu rozsądku już nie słychać”.

Filmweb chce być takim filmowym Facebookiem. Zaczynam się bać, że pewnego dnia, bez zapowiedzi zamienią głosy na filmy na polubienia lub inne „hot or not”. To właśnie oddane głosy, własna prywatna baza obejrzanych produkcji zatrzyma mnie przy tym portalu. Nadal podobają mi się opcje jej przeglądania np. według lat, ocen, gatunku itd. Szkoda, że teraz będę musiał wchodzić na kilka stron, by na jednej sprawdzić seriale, na innej newsy filmowe, a jeszcze gdzieś indziej repertuar kin. Aktywność znajomych na Filmwebie zawsze mnie najmniej interesowała, teraz to zostało rozdęte do głównej funkcji. Na ich forum raczej nie znajdziecie postów chwalących likwidację „kokpitu”, ale petycje i tak nic nie dadzą. Szefostwo Filmwebu wie lepiej. Mam nadzieję, że się mylę i zmasowana krytyka da jakiś rezultat.

promilus
3 grudnia 2014 - 12:19
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
03.12.2014 18:52
Amazing_Maurice
Amazing_Maurice
95
Pretorianin

A jeszcze wczoraj wszystko było po staremu. Nie wygląda to dobrze :( Co więcej, kokpit wcale nie jest tak starym wynalazkiem, pamiętam, że całkiem niedawno musiałem się do niego przyzwyczaić, ale nie miałem z tym większych problemów.

03.12.2014 19:13
Rewo
odpowiedz
Rewo
113
Generał

Community Filmwebu zraziło mnie do serwisu, nawet na IMDB jest lepiej.

03.12.2014 19:42
Cayack
odpowiedz
Cayack
57
Gospodarz Przystani

Kokpit to była świetna funkcjonalność z perspektywy użytkownika, będzie mi jej bardzo brakować. Aktywność znajomych sprawdzałem, ale od czasu do czasu, przy okazji. Wrzucenie tego jako stronę główną to kiepski pomysł, zrozumiałbym gdyby ustawiono tam newsy. Cóż, mam nadzieję, że w 2015 r. pojawi się więcej opcji modyfikacji nowego filmwebu.

P.S.: Mistrzowskie ukrycie nazwiska Damiana :P

03.12.2014 20:39
odpowiedz
zanonimizowany453591
62
Senator

Niezła gównoburza na forum filmwebu :P

Na większość zmian mam wylane, bo i tak wchodzę tam głównie oceniać, a o starym wyglądzie za miesiąc mało kto będzie pamiętał, ale z tym kokpitem to kiepska sprawa. To co ma go niby zastąpić to jakaś porażka, mam nadzieję że się jednak ogarną i dadzą chociaż opcje personalizacji jak było do tej pory.

[2]
Pod względem community FW to największe szambo w polskim necie (nie licząc stron związanych z polityką). W komentarze pod filmami zapuszczają się tylko najodważniejsi.

03.12.2014 20:42
Mr. Orange
odpowiedz
Mr. Orange
115
Generał

Nie mogę się odnaleźć póki co, ale to pierwsze wrażenie, bliżej się jeszcze nie przyglądałem nowemu wystrojowi. Z czasem się przyzwyczai człowiek pewnie jak do wszystkiego. Szkoda, że dalej nie można usunąć całkowicie daty obejrzenia filmu.

03.12.2014 22:05
odpowiedz
zanonimizowany913266
24
Centurion

Polak zły jak jest głodny i zły jak musi trochę więcej poklikać na internecie bo przecież pare sek siedzenia przed laptopem to bardzo cenne sekundy... nie podoba się napisz do redaktora i tyle nie od dziś wiadomo że użytkownicy portali nie mają nic do powiedzenia

03.12.2014 22:06
odpowiedz
mckk
28
Senator

Ale to jest teraz nieczytelne...powinni dać możliwość wyboru między starą a nową wersją.

03.12.2014 22:10
cycu2003
odpowiedz
cycu2003
198
Legend

A mi kokpit na początku przeszkadzał i używam tylko głównej strony z newsami, nowego "mojego filmweba" używał nie będę bo i po co. Dobrze że wszystko jest na cały ekran a nie jak na wszystkich stronach średniowieczne rozdzielczości :P

03.12.2014 22:20
odpowiedz
zanonimizowany1027056
59
Generał

Nic nie zrobicie, bo administracja FW to zwykłe świnie.

04.12.2014 04:42
djadamus1111
odpowiedz
djadamus1111
36
dinozaur

Cycu2003, a słyszałeś o terminie przejrzystości i schludnego wyglądu? Po jaki grom mam ciągle przewijać stronę skoro można było zrobić to przyjaźniej dla estetyki i stylistyki. admini Filmweb to banda ignorantów którzy myślą, że ich zmiany idą ku lepszemu. Zastanawiam się tylko ilu z nich czyta opinie większości użytkowników. Przecież to dla nas robi się te zmiany.

04.12.2014 06:44
Amazing_Maurice
odpowiedz
Amazing_Maurice
95
Pretorianin

Wyluzujcie. Po pierwsze określenia typu "polak zły to polak głodny", albo "typowy polski hejt" są prześmieszne, bo niemal każdy naród zachowuje się tak samo w obrębie swojego narodu. Zwyczajnie się tym nie interesujemy, ignoranci. Nie myślcie, że jesteśmy tacy wyjątkowi ;) Po drugie admini, czy też inne osoby decydujące o wyglądzie strony wcale nie muszą myśleć, że zmiany idą ku lepszemu. Chodzi o kliknięcia i poruszanie się po stronie. Zresztą jak już napisano - każde zmiany wywołują komentarze i jest to rzecz naturalna.

04.12.2014 10:38
odpowiedz
zanonimizowany943726
28
Generał

Tragedia, nie wiem kto wpadł na tak beznadziejny pomysł.
Z drugiej strony ja tam tylko oceniam filmy/gry i czasem wertuję swoją 'bazę'

04.12.2014 11:01
odpowiedz
pisz
130
nihilista

Szał na media społecznościowe psuje strony - po cholerę mi informacja który znajomy oglądał film i jak ocenił, who cares? Jak będę ciekawy to sprawdzę lub zapytam.

04.12.2014 11:07
Azerath
odpowiedz
Azerath
146
Senator

Wygląda beznadziejnie. Genialny pomysł: zróbmy wszystko tą samą czcionką na białym tle, niech się mózg czytelnika gimnastykuje, żeby połapać, na co teraz patrzy. I z jakiegoś kompletnie debilnego powodu, usunięto średnie oceny filmów na listach poszczególnych aktorów i reżyserów, co, domyślam się, miało dać miejsce na ocenę gry aktorskiej czy reżyserii danej osoby. Teraz sprawdzając jakiegoś aktora czy reżysera będę musiał wchodzić na każdy film z osobna, żeby zobaczyć ocenę filmu. Ugh.

04.12.2014 12:51
odpowiedz
GameSkate
53
Pretorianin

Bez sensu, zamienili mi stronę na której miałem newsy, recenzje, artykuły, repertuar kin, program TV i polecane filmy na biednego fejsbuka gdzie mogę lajkować i komentować oceny filmów wystawione przez znajomych. Jakby mi to było potrzebne.

Cytując z Wiedźmina: Pięknie, k.., pięknie.

04.12.2014 23:13
😃
odpowiedz
zanonimizowany1030895
20
Generał

Fatalnie to wygląda. I pomyśleć że jakiś czas temu narzekałem na IMDB.

06.12.2014 17:34
Stalin_SAN
odpowiedz
Stalin_SAN
56
Valve Software

Nowy wygląd Filmwebu to tragedia w kilku aktach. Z epilogiem. Ja wiem, że zazwyczaj na nowe wyglądy się narzeka, ale tu jest po prostu dramat, bo nie zmieniono tylko wyglądu, ale zniesiono/zmodyfikowano wiele funkcji, np. już nie ocenimy aktorów, w dorobku aktora filmy zostały zmieszane z serialami, generalnie jest bardzo nieczytelnie i zapewne to kwestia przyzwyczajenia, ale na razie jest ciężko. Tak mnie wkurzają te wymuszone zmiany na polskich stronach, zawsze będę podawał przykład ebaya, który od niemal zawsze ma ten sam layout, a jakoś wciąż jest największym serwisem transakcyjnym na świecie.

06.12.2014 17:37
Bezi2598
odpowiedz
Bezi2598
105
Legend

Wreszcie design tej strony zrównał się z poziomem jej użytkowników.

Już wolę IMDB.

06.12.2014 18:08
Mutant z Krainy OZ
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
212
Farben

a jakiż to byl shitstorm przy poprzedniej zmianie wyglądu tego serwisu, teraz sie nagle okazuje, ze bylo dobrze. po prostu jeszcze nie bylo tak, by użytkownicy dobrze przyjęli zmianę interfejsu jakiegokolwiek portalu. za miesiąc bedzie każdy przyzwyczajony.

06.12.2014 23:42
promilus1
odpowiedz
promilus1
94
Człowiek z Księżyca

Jeszcze raz. Mi nawet ten layout jakoś okrutnie nie przeszkadza. Boli mnie wywalenie użytecznych funkcji.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze