'Good Night and Good Luck' Dying Light - Lazu - 12 marca 2015

"Good Night and Good Luck" Dying Light

"Good Night and Good Luck" Tymi słowami kończy się dzień i zaczyna noc. Jakie jest ich przesłanie ? Jest ono tylko jedno. Musisz się dobrze postarać, aby przeżyć kolejną noc i szczęście ma tu duże znaczenie.... oraz to jak dobrze potrafisz uciekać. Nie raz ta sentencja sprawi ze na myśl przed tym co nadciąga zmusi Cie do radykalnej zmiany planów bądź do przyspieszonej akcji serca.


Resident Evil, Dead Island, Walking Dead czy Left 4 Dead. Wydawcy gier przez długi czas zasypywali nas grami z tematyki związanej z zombi i klasy survival horror. W pewnym momencie mieliśmy odczynienia z kopiowaniem starych rozwiązań oraz pomysłów, których można powiedzieć większość miała już dość. Techland wraz ze swoją nową produkcja wprowadził podmuch świeżości w ten gatunek. Przez cały czas oczekiwał wydawca dawał nam szczątkowe informacje tyczące się rozgrywki i konceptów, które całkowicie wystarczyły aby wywołać wielki boom związany z wydaniem. Co raz to nowsze gameplay`e przedstawiające opcje standardowej gry, jak i możliwość wcielenia się w zombi uświadamiały wszystkich ze może to być hit. Wszystko to sprawiło ze na DL czekał cały świat i wszyscy zastanawiali się jaki będzie efekt końcowy. Czy będzie to przereklamowana klapa ? NIE!

Dying Light jest grę którą dostarcza nam nowych wrażeń. Wprowadza nas na teren kwarantanny, w którym musimy przeżyć oraz wypełnić powierzoną nam zadania. Problemy, które spotykają nas w grze są bardzo ciekawe i różnorodne.

Mamy szeroka gamę możliwościowe rozwoju, dzięki czemu możemy dostosować (w pewnym stopniu) postać do naszego stylu gry. Wszystko zależne od tego czy wolicie biegać i skakać z dachu na dach (bardzo dobrze zaimplementowany system opierający się na Le parkue ) czy niszczyć (bo nie można powiedzieć mordować) setki zombiaków, które reagują na każdy wydany przez nas dźwięk.

Fabuła w grze jest na dobrym poziomie. Są rzeczy, które można dopracować pod względem scenariusza ale developerzy dorzucili nam całkiem sporą ilość zdań pobocznych (genialny przypadek Gazi`ego i jego mamy), które w ciekawy sposób urozmaicają grę przez co niedociągnięcia i czasem przewidywalność głównej fabuły jest akceptowalna.

Wszystko oprawione w bardzo ładna grafikę i ciekawy świat sprawia ze DL plasuje się na górnej półce. Oceny z różnych źródeł oscylują w przedziale 7-9/10. Ja osobiście daje tej grze 8/10.

Jest grą która daje wiele godzin dobrej rozrywki, potrafi dostarczyć rożnych emocji i jest godna poleceniu. Może niekoniecznie na wieczory w ciemnym pokoju ze zwierzakiem, który może nas musnąć po nodze w najmniej odpowiednim momencie powodując wylew emocji dostarczonych przez grę (zwłaszcza nocne misje), ale koniecznie musi znaleźć się na playliście.


Pozdrawiam,

Lazu

Lazu
12 marca 2015 - 23:57