Padok WF1

Wirtualna Formuła 1 Gry-OnLine

najnowszepolecanepopularne

Wirtualna Formuła 1 2012 - Grand Prix Monaco

Wirtualna Formuła 1 - Grand Prix Hiszpanii (relacja)

Wirtualna Formuła 1 - sikham zwycięża w Bahrajnie.

Wirtualna Formuła 1 - relacja z Grand Prix Chin

Wirtualna Formuła 1 - relacja z Malezji

Wirtualna Formuła 1 - sezon 2012 rozpoczęty!

Wirtualna Formuła 1 - Danley zwycięża na Buddh Circuit

Hinduski tor Buddh Circuit był ogromną zagadką dla wszystkich kierowców w stawce WF1. To przecież najnowszy obiekt, na którym da się usłyszeć potężny ryk silników oraz poczuć zapach spalonych opon. Jednakże bo zakończeniu weekendu wszyscy przyznali, że akurat ten „Tilkedrom” (nazwa pochodzi od nazwiska słynnego projektanta, który ma monopol na F1) jest jednym z lepszych.

Dwie długie proste, kilka szybkich zakrętów oraz brak typowych, męczących wiraży typu stop&go przypadły do gustu. Pokazały to już zresztą kwalifikacje, gdzie o pole position walczyło aż 4 zawodników. Bioly74 w ostatniej chwili popełnił błąd i uzyskał czas dający mu zaledwie 2 linię. Z czuba startował więc Fisherfighter, który w klasyfikacji generalnej walczy cały czas z kowalem o 4 miejsce.

czytaj dalejPadok WF1
12 listopada 2011 - 10:43

Wirtualna Formuła 1 - Grand Prix Korei Południowej, Bioly74 mistrzem!

W 17 rundzie sezonu 2011 Wirtualnej Formuły 1 Gry-OnLine stało się to, czego wszyscy się spodziewali. Mknący z niesamowitą regularnością do celu Bioly74 ostatecznie przypieczętował kolejny tytuł mistrzowski. Wyścig na koreańskim torze miał jednak swoją ciemną stronę medalu, która niestety przyłożyła rękę do sukcesu kierowcy Renault. Na feralnym 11 okrążeniu kilku rywali Biolego doznało usterki sieci, co w konsekwencji zmniejszyło potencjalne emocje do zera. Mimo tego triumfatorowi trzeba oddać, że był niewiarygodnie szybki, mocny i dojrzały. Jak na mistrza przystało. Tym bardziej, że szanse na stratę mistrzostwa przed zawodami opierały się tylko i wyłącznie na absurdalnych, matematycznych wyliczeniach.

czytaj dalejPadok WF1
29 października 2011 - 12:10

Wirtualna Formuła 1 - Grand Prix Japonii

Zawody na torze Suzuka nie dały jeszcze ostatecznych rezultatów, ale wszystko wskazuje na to, że to Bioly74 będzie mistrzem Wirtualnej Formuły 1 Gry-OnLine w sezonie 2011. Słynna ósemka dostarczyła niektórym kierowcom wielu emocji. Jednakże to wspomniany Bioly zdeklasował stawkę i wyprzedził o 30 sekund swojego rywala Danleya. Dobry występ obecnego mistrza oddalił koronację rywala na następny termin i tylko techniczna katastrofa Renualt oraz niesamowicie szybka jazda zawodnika Toro Rosso mogą przekręcić wyniki w tabeli.

czytaj dalejPadok WF1
23 października 2011 - 12:56

Wirtualna Formuła 1 - relacja z Silverstone

15 runda mistrzostw Wirtualnej Formuły 1 odbyła się na brytyjskim torze Silverstone. Był to jeden z przełożonych ze względu na przerwę wakacyjną wyścigów, dlatego każdy kierowca z utęsknieniem czekał na wizytę w świątyni sportów motorowych. W ten sposób WF1 odrobiła wszystkie zaległości i końcowa faza sezonu zostanie rozegrana według harmonogramu. Trzeba przyznać, że pomimo wielu prawie-ostatecznych rozstrzygnięć nikt nie odpuszcza i walczy dzielnie, do samego końca. W ostatni weekend nie obyło się bez niespodzianek. Grand Prix na Silverstone zdobył nieoczekiwanie kowal, aczkolwiek jeśli spojrzy się na jego formę w ostatnich kilku rundach to wynik ten można "odfajkować" jako jeden z zaplanowanych sukcesów. Szybkie tempo, bezbłędna jazda, unikanie kolizji i świetna dbałość o opony - reprezentant Force India może czuć się dumny.

czytaj dalejPadok WF1
8 października 2011 - 15:43

Wirtualna Formuła 1 - Grand Prix Singapuru

Wyścig o Grand Prix Singapuru okazał się najbardziej kontrowersyjny ze wszystkich. Ciasny, uliczny, pełen wolnych zakrętów tor sprawiał problemy wszystkim. Świadomość przejechania 37 okrążeń bez choćby jednego błędu tylko zwiększała obawy odnośnie walki i jej potencjalnych konsekwencji. Na tego typu obiektach wyprzedzanie zwiększa ryzyko kolizji, aczkolwiek kierowcy Wirtualnej Formuły 1 (w skromnej liczbie, gdyż sporo uczestników wyeliminował tajemniczy wirus:() stanęli na wysokości zadania i uniknęli soczystych karamboli.

czytaj dalejPadok WF1
5 października 2011 - 11:57

Wirtualna Formuła 1 - zmagania na Nurburgring

Wirtualna Formuła 1 zawitała na Nurburgrng, na którym rozegrane 13 rundę sezonu. Liczba 13 nie okazała się jednak szczęśliwa dla kilku kierowców, którzy nie dojechali do mety z wielu przyczyn. Tor był bardzo wymagający, a znikoma przyczepność zmusiła uczestników do mieszania w setupach bolidów. Najlepiej sobie z tym trudnym fachem poradził po raz kolejny Bioly74 z Renault, a jego wyższość musieli uznać Fisherfighter (Red Bull Racing) oraz zawsze groźny Danley (Toro Rosso). Pechowcem weekendu został jednogłośnie Kowal z Force India - doskonałe miejsce startowe stracił w wyniku kilku błędów. Wyprzedził go także drugi przedstawiciel Toro Rosso - Sikham. Przez cały wyścig kierowca hinduskiego zespołu toczył walkę z eJayem (Ferrari). Zawodnicy przez kilkanaście okrążeń jechali w odstępie zaledwie jednej sekundy i dopiero ostatnia zmiana opon w boksach dała Kowalowi odpowiednią przewagę nad rywalem. Za Ferrari ulokował się Bokserek, Rafalok, maciula oraz sajes.

czytaj dalejPadok WF1
28 września 2011 - 12:52

Wirtualna Formuła 1 - relacja z Monzy

Wyścigowa batalia Wirtualnej Formuły 1 we włoskiej "świątyni szybkości" Monza miała podwójny smaczek. To domowy wyścig ekipy Ferrari oraz jeden z najbardziej lubianych torów zespołu Toro Rosso. Na starcie zjawiło się 17 kierowców, którzy z trudem odnajdywali balans między niezłą przyczepnością w okolicach legendarnego Lesmo, a odpowiednią prędkością na prostej start/meta poprzedzonej Parabolicą. Bolidy osiągały w ten weekend prędkość ponad 330 km/h co wielokrotnie doprowadzało do pojedynków koło-w-koło. Mistrzowskim rytmem popisał się ponownie Bioły74, który wskoczył na pierwsze miejsce po średnio udanych kwalifikacjach. Na drugim miejscu zjawił się niespodziewanie Kowal z Force India, a na trzecim przedstawiciel "byczków" i obecny mistrz WF1 Danley.

czytaj dalejPadok WF1
22 września 2011 - 14:56

Wirtualna Formuła 1 - relacja z Grand Prix Węgier

Nie było szóstego z rzędu zwycięstwa Biołego w wyścigach Wirtualnej Formuły 1. Były mistrz, obecny lider klasyfikacji musiał oddać pierwsze miejsce rewelacyjnemu Sikhamowi, który na węgierskim torze Hungaroring był klasą samą dla siebie. Kierowca Toro Rosso zrobił tym samym prezent nieobecnemu Danleyowi. Na drugim miejscu znalazł się bolid Renault, a na trzecim podwójnie zmotywowany bokserek z Mclarena. Wyścig ze względu na specyfikację toru nie należał do emocjonujących. Po kilku pierwszych okrążeniach stawka "rozjechała" się i walki o pozycję toczyły się bardziej na tyłach stawki.

czytaj dalejPadok WF1
8 września 2011 - 13:55

Wirtualna Formuła 1 - relacja z Grand Prix Belgii

Po 6 tygodniach laby, wypoczywania w tropikach i szukania dziury w całym wróciliśmy na tor i rozpoczęliśmy drugą część sezonu. Przerwa wakacyjna nie zmieniła znacząco rozkładu sił w stawce Wirtualnej Formuły 1 - w Spa Francorchamps obyło się bez zaskoczeń. Zwyciężył ponownie Bioły74, który z każdym weekendem umacnia się na pozycji lidera klasyfikacji. W tym momencie, ma on aż 67 punktów przewagi nad broniącym tytułu mistrza Danleyem, który w ostatnią niedzielę musiał zadowolić się "tylko" drugim miejscem. Rywalizacja między tymi kierowcami była po prostu niewiarygodna i jeszcze kilka okrążeń przed końcem wydawało się, że to właśnie maestro z Toro Rosso przejedzie linię mety jako pierwszy. Odważny manewr Biołego okazał się jednak skuteczny i to bolid Renault ostatecznie został otoczony przez piękne hostessy. W czołówce mogli ponadto zamieszać sikham oraz Kowal, którym jednak zabrakło tempa.

czytaj dalejPadok WF1
1 września 2011 - 12:47

Wirtualna Formuła 1 - wracamy do gry!

Krótka piłka - po blisko dwumiesięcznej przerwie wracamy do gry! W najbliższą niedzielę kierowcy Wirtualnej Formuły 1 spotkają się na belgijskim torze Spa, na którym przez 26 okrążeń każdy wyciśnie z siebie 110% umiejętności. Ponadto najbliższy wyścig rozpocznie 8-tygodniowy maraton grand prix tydzień w tydzień. Tak morderczego tempa nie mieliśmy nigdy i sami jesteśmy ciekawi kto wymięknie, a kto przebudzi się po wakacyjnych wojażach. Tradycyjnie warto zajrzeć na nasz profil na Facebooku, na którym znajdziecie galerie ze wszystkich zmagań obecnego sezonu. Nie zaszkodzi ponadto przypomnieć sobie listy nagród oraz ostatnich wydarzeń na torze w Walencji.  Jeżeli nie wiecie na czym polega idea WF1 - oblukajcie Nas na Youtubie. Relacja z Grand Prix Belgii już w przyszłym tygodniu!

czytaj dalejPadok WF1
26 sierpnia 2011 - 17:46