Summer of Arcade: niezwykła przygoda w Limbo - Hed - 28 lipca 2010

Summer of Arcade: niezwykła przygoda w Limbo

Dla większości ludzi lato to okres wyjazdów i rekreacji na świeżym powietrzu. Gracze wiedzą jednak, że w wakacje Xbox LIVE gwarantuje specjalne atrakcje, czyli najciekawsze gry do ściągnięcia w ramach Summer of Arcade. Jeśli więc uciekł Wam pociąg nad morze, pogoda nie dopisała lub po prostu lubicie grać przygotujcie się na niezwykłą wyprawę w... Limbo.

Limbo to gra posiadająca niezwykle wysmakowaną oprawę audiowizualną. Twórcy z duńskiego studia PlayDead stworzyli artystyczne dzieło, które jednocześnie ma wszelkie cechy najlepszych platformówek. Czarno-biała dwuwymiarowa grafika, świetna animacja i efekty specjalne oraz oszczędna oprawa dźwiękowa gwarantują nieziemski klimat i wciągają w mgnieniu oka.

W grze wcielamy się w młodego chłopca, który budzi się w wyjątkowo mrocznym lesie. Wiemy tylko, że bohater pragnie poznać los swojej siostry. Przemierzając dziwne krainy być może dotrzemy do sedna sprawy. Niestety mroczne knieje skrywają mnóstwo zabójczych pułapek, niebezpiecznych istot (np. ogromnych pająków) i wymyślnych zagadek logicznych.

Wbrew pozorom nie jest to tylko prosta i niewinna gierka – poziom brutalności jest wysoki, a niebezpieczeństwa czyhają na nas w każdym momencie. Gra korzysta z systemu fizyki, dzięki czemu większość zagadek wymaga operowania przedmiotami. Wszystko to gwarantuje godziny niezapomnianej zabawy, którą docenili recenzenci w polskich i światowych mediach.

Niezależną produkcję, która zebrała oceny lepsze od niejednej wysokobudżetowej gry (według serwisu Metacritic) znajdziecie tego lata tylko i wyłącznie na Xbox LIVE Arcade. Żeby wybrać się do wciągającego świata Limbo trzeba zapłacić 1200 punktów Microsoftu. A to dopiero początek atrakcji, bo w kolejnych tygodniach otrzymacie następne unikatowe tytuły.

Hed
28 lipca 2010 - 13:28