Summer of Arcade: Nowa zaskakująca przygoda Lary Croft - Hed - 25 sierpnia 2010

Summer of Arcade: Nowa zaskakująca przygoda Lary Croft

Lara Croft to jedna z najbardziej znanych bohaterek gier, której losy śledzimy od wielu lat w serii Tomb Raider. Producenci  ostatnich części przygód znanej poszukiwaczki skarbów postanowili stworzyć coś nowego i podejść do tematu w oryginalny sposób. Tak powstała gra Lara Croft and the Guardian of Light, czyli kolejny punkt programu Summer of Arcade na Xbox Live.

W Lara Croft and the Guardian of Light studio Crystal Dynamics ukazało przygody Lary w rzucie izometrycznym, co w znacznym stopniu zmieniło sytuację. Nowa gra ma bardziej platformówkowy charakter i przypomina produkcje sprzed lat, chociaż operuje świetną grafiką i muzyką. Tym razem bohaterka musi powstrzymać złe moce Xolotl i odzyskać potężny artefakt.

Najważniejszą nowością w grze jest dwuosobowy tryb kooperacji, w którym gracze wcielają się w Larę i Toteca. Każda z postaci dysponuje własnymi umiejętnościami – nowy wojownik posługuje się włóczniami i tarczą a Lara standardowo liną z hakiem oraz pistoletami. Gracze muszą wykorzystywać je odpowiednio do wspólnego rozwiązania zagadek.

W Guardian of Light w dalszym ciągu eksplorujemy podziemia i katakumby w poszukiwaniu skarbów oraz walczymy z  przeciwnikami i rozwiązujemy zagadki. Autorzy przygotowali sporo pułapek, które możemy wyłączyć tylko dzięki współpracy dwóch postaci. Gra w pojedynkę jest możliwa, chociaż więcej frajdy daje wspólna zabawa ze znajomym przez Xbox Live.

Gra Lara Croft and the Guardian of Light jest dostępna na łamach Xbox Live Arcade od 18 sierpnia tego roku i kosztuje 1200 punktów Microsoftu. W ofercie Xbox Live Marketplace znajdziecie również stroje Lary dla awatara i kilka innych dodatków. Więcej o akcji Summer of Arcade przeczytacie w poprzednich wpisach na blogu.

Hed
25 sierpnia 2010 - 12:28