Szalona taksówka powraca na X360 i PS3 - Jiker - 13 października 2010

Szalona taksówka powraca na X360 i PS3

SEGA nie ustaje w przypominaniu posiadaczom Xboksa 360 i PlayStation 3 najlepszych pozycji z Dreamcasta. Po wznowieniu Sonic Adventure, które trafiło do sprzedaży w ubiegłym miesiącu, przyszła tym razem pora na wyczyny szalonych taksiarzy z gangu Crazy Taxi. Produkcja zostanie wydana za sprawą Xbox Live Arcade i PlayStation Network 24 listopada (w cenie 800 punktów MS lub 7,99 euro).

SEGA potwierdza - taksówką po San Francisco poskaczą także posiadacze Xboksa 360 i PlayStation 3.

Oprawa w rozdzielczości 720p, tryb panoramiczny, leaderboardsy oraz Trofea/Osiągnięcia to tylko niektóre z nowości czekających na przyszłych nabywców Crazy Taxi HD. Odrestaurowana wersja dzieła studia Hitmaker, bawiącego graczy od 11 lat (w 1999 roku debiutowało na automatach arcade, a w 2000 na Dreamcaście), zaoferuje przy tym wszystkie najważniejsze elementy znane z oryginału, w tym szaloną rozgrywkę, superszybkie tempo akcji,  zakręcony obszar działań, a także 16 minigier, w których zasiadając za kierownicą taksówki weźmiemy udział w dziwacznych konkurencjach.

Crazy Taxi to jedna z moich ulubionych pozycji z Dreamcasta. Męczyłem ją, choć nigdy nie udało mi się w niej osiągnąć jakichś wyjątkowych rezultatów. Zabawy było jednak co nie miara - fajne kursy, luźny klimat i szaleni klienci nie pozwalali nudzić się nawet przez chwilę. W późniejszych latach w swoje wersje mogli też zagrać właściciele PlayStation 2, GameCube, PC, GBA i PSP, o komórczakach nie wspominając.

Jiker
13 października 2010 - 17:06