Mroczna machinima na silniku GTA IV podbija świat - Jiker - 20 października 2010

Mroczna machinima na silniku GTA IV podbija świat

Mroczny klimat, ukryte wątki, wszędobylskie psychodeliczne wstawki. Czyżbym opisywał jedną z gier studia Quantic Dream? Otóż nie. Są to bowiem główne cechy Mastermind, filmu -machinimy wyprodukowanego przez Hiszpana Ezequiela Guerisoli, którego pierwszy epizod został niedawno opublikowany na Youtubie (The Axis). I nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że całość powstała na bazie pecetowej wersji gry Grand Theft Auto IV i prezentuje się naprawdę dobrze.

Historia przedstawiona w tym ciekawie zmontowanym, 14-minutowym obrazie, jest póki co  dosyć nieczytelna i podatna na bardzo zróżnicowane interpretacje. Jej głównym bohaterem jest stosunkowo młody mężczyzna. Wszystko wskazuje na to, że dysponuje on darem czytania w myślach. W miarę rozwoju akcji poznajemy również pewną kobietę, której tożsamość pozostaje chwilowo tajemnicą

Ezequiel oczywiście nie zamierza ujawniać wszystkich sekretów swojej produkcji już na samym początku. Z tego też powodu niektórzy z Was mogą czuć pewien niedosyt, wynikający z wielu niedopowiedzeń. Mając jednak na uwadze cechującą autora dbałość o szczegóły, możemy sądzić, że w kolejnych rozdziałach Guerisoli podejmie próbę wyjaśnienia wszystkich nieścisłości. Tymczasem zachęcam Was do obejrzenia produkcji.

ps. Więcej informacji na temat autora filmu znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.

Jiker
20 października 2010 - 10:58