Najlepsze poziomy z LittleBigPlanet 2 - gra w kosza bijatyka mroczny erpeg - Hed - 22 stycznia 2011

Najlepsze poziomy z LittleBigPlanet 2 - gra w kosza, bijatyka, mroczny erpeg

LittleBigPlanet 2 wystartował w tym tygodniu i dał graczom jeszcze bardziej rozbudowany edytor poziomów. Dzięki temu uniwersum kolektywnej wyobraźni użytkowników imaginosfery przynosi niespodzianki na każdym kroku. W tym krótkim przeglądzie zobaczycie najciekawsze pomysły z pierwszych kilku dni działalności amatorskich twórców.

Co stworzyli gracze? Widowiskową przeróbkę klasycznego Asteroids, symulację koszykówki, pastisz bijatyki, kosmiczny tower defense, czy chociażby mroczny, cyberpunkowy RPG.

Pierwszy rzut wyjątkowo dobrych poziomów zapewniło sobie samo Media Molecule - twórcy poprosili najlepszych autorów z "jedynki" o stworzenie nowych poziomów na potrzeby kontynuacji. Część z poniższych typów ma źródła właśnie w tym przedsięwzięciu i znalazła się nawet w telewizyjnych reklamówkach. Do dzieła...

Blast Radius

Wszyscy pamiętamy kultowego Asteroids - grę o stateczku rozwalającym asteroidy w kosmosie. Przeniesienie pomysłu do świata LBP 2 jest niezwykle udane i produkt końcowy strasznie wciągający. Zwróćcie uwagę na to, że w tle oglądamy "wschód" słońca, a pojazd wyposażono w kilka rodzajów ataków (zmieniamy rodzaj pocisków na L1/R1).

Galactic Base Defense

Tower defense to gatunek, który jest dostępny na każdej platformie - od pecetów, przez konsole i na komórkach skończywszy. Nie mogło zabraknąć go także w świecie Sackboy'a. W tym przypadku dostajemy trzy poziomy, możliwość ulepszania wieżyczek i kilka innych smaczków. Całość jest dość prosta, ale jak zawsze w przypadku tego typu gier wciąga.

LittleBigBasketball

Ten poziom przyniósł mi chyba największy ubaw spośród wszystkich dzisiaj prezentowanych. Zaczynamy klimatycznie koło boiska, a po chwili robimy wsady do kosza. Całość jest o tyle zabawna, że rzucamy nie tylko piłką, ale i przeciwnikami, więc o grze fair play można zapomnieć. Na poziomie rozgrywki jest to lepsza rzecz od NBA Elite 11 (he he).

Super LBP Fighter II Turbo

Na pierwszy rzut oka poziom imitujący bijatykę 2D nie wygląda najlepiej. Pozory mylą, bo postacie dysponują wieloma ciosami i ruchami specjalnymi (np. kulą ognia), a zabawa jest przednia. Co więcej, jak sami zobaczycie, przeciwnika można wyrzucić za ring, co kończy się bardzo krwawą scenką. Plus 50 punktów za ryby wyskakujące z wody.

Omicron - Neon City

Czy można stworzyć cyberpunkowego erpega w edytorze LBP 2? Trudno powiedzieć, ale garść zapaleńców będzie próbować. Przedsmakiem tego jest poniższy początek gry Omicron, która miejmy nadzieję przeobrazi się w coś większego. Na razie jest bardzo fajnie - edytor pozwala zmienić perspektywę (widok z góry), grafikę i wprowadzić NPC z tekstami.

Bonus

W ramach bonusu materiał absolutnie ekskluzywny - tylko dla Was, tylko na gameplay.pl - mój szmaciak tańczy do rytmów z Portala na prototypie poziomu "To the Bone". Pozdro.

Powyższych poziomów szukajcie bezpośrednio z gry lub na strone lbp2.me. Jeśli ktoś chce się pochwalić swoimi dziełami to piszcie. Filmy nagrywane w słabej jakości (z braku sprzętu do zgrywania HD z PS3), za co przepraszam estetów i malkontentów. 

Hed
22 stycznia 2011 - 14:41