Park rozrywki oparty o universum Warcraft i StarCraft - TommiK - 9 lutego 2011

Park rozrywki oparty o universum Warcraft i StarCraft

Trafiłem dziś na tego newsa i jakoś nie mogłem uwierzyć, ale okazuje się, że to jednak prawda. W Chinach powstaje olbrzymi park tematyczny, którego dwie z pięciu części będą zaprojektowane na podstawie światów przedstawionych w dwóch najpopularniejszych seriach Blizzarda. Concept arty i zdjęcia miejsca, a do tego kilka przydatnych linków znajdziecie w rozwinięciu.

Park noszący nazwę Joyland powstaje w Chinach, w prowincji Wujin, i ma zostać otwarty już w maju tego roku. Joyland będzie podzielony na pięć części tematycznych, wśród których znajdą się Terrain of Warcraft i Universe of StarCraft, oczywiście oparte na tym, co mogliśmy obserwować w grach Blizzarda.

Ciężko jest mi podać więcej szczegółów, gdyż oficjalna strona przedsięwzięcia jest w języku chińskim. Mimo to, polecam przeklikać - Joyland.

Temat spotkał się z wielkim entuzjazmem społeczności forum teamliquid, tam też możecie śledzić wątek - najwyraźniej ktoś dobrze obeznany z chińskim przekazuje informacje o realizacji projektu.

Przypomnieć można, że dwa lata temu Blizzard przeprowadził wśród fanów konkurs na projekt parku tematycznego opartego na grach studia. Park co prawda nie powstał, ale zwycięskie plany były naprawdę fajne. Odsyłam do linków:

A teraz wszyscy nura! do galerii, w której czekają concept arty oraz - co najważniejsze - zdjęcia z budowy Joylandu.

TommiK
9 lutego 2011 - 21:44