Mroczny Rycerz Powstaje: informacje zebrane (#3) - TommiK - 5 kwietnia 2012

Mroczny Rycerz Powstaje: informacje zebrane (#3)

Zapraszam do lektury tekstu, w którym zebrałem najważniejsze informacje związane z filmem The Dark Knight Rises, które ukazały się w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Podobnie jak w dwóch poprzednich odcinkach serii, oprócz nowinek znajdziecie tu także wypowiedzi twórców, ciekawostki, grafiki i zdjęcia promocyjne z filmu, którego polska premiera już za nieco ponad trzy miesiące.

Część I

Część II

Nowiny:

1) W dniach 23-26 kwietnia odbędzie się konwent CinemaCon (dawne ShowWest), na którym prezes studia Warner Bros. zaprezentuje szykowane na ten rok hity, przede wszystkim "The Dark Knight Rises". Dodać w tym miejscu należy, iż 4 lata temu na ShowWest Christopher Nolan, Christian Bale i Maggie Gyllenhaal zaprezentowali kilka fragmentów z „The Dark Knight”. Oby podobnie było i tym razem.

2) Według coraz częściej powtarzanych informacji, trzeci i zarazem ostatni zwiastun filmu nadejdzie w maju - klip miałby być wyświetlany przed produkcją "Dark Shadows" Tima Burtona, reżysera filmów "Batman" (1989) i "Batman Returns" (1992). Nie zostało to jeszcze potwierdzone.

3) Wstępna wersja filmu została już pokazana szefostwu Warner Bros. Później do mediów trafiła informacja, jakoby owa wersja trwała aż 4 godziny, okazało się to jednak żartem dziennikarza.

4) Do 11 kwietnia trwa konkurs, w którym zaprojektować można oficjalną koszulkę filmu. Zwycięski projekt zostanie wybrany przez samego Chrisa Nolana. Więcej pod tym adresem.

5)  24 lipca do sprzedaży trafi „The Dark Knight Rises: The Official Novelization”, czyli licząca 304 strony powieść na podstawie scenariusza filmu. Można już ją zamawiać na Amazonie.

6) Im bliżej premiery filmu, tym więcej gadżetów i ubrań związanych z filmem. Na samym dole wpisu znajdziecie galerię oficjalnych figurek i zabawek. Do sprzedaży trafiły też m.in. oficjalne przebrania, dzięki którym choć trochę można upodobnić się do Batmana, Catwoman czy Bane'a. Niżej zachęcające zdjęcie, więcej w galerii:


Wypowiedzi:

1) Christian Bale, odtwórca roli Bruce'a Wayne/Batmana, wypowiedział się nt. granej przez siebie postaci oraz osoby zmarłego Heatha Ledgera (Jokera z "The Dark Knight"):

Batman wydaje się być doskonałym superbohaterem.
Dla mnie jest on anarchistą i wolnym duchem. Wie, że między nim, a jego wrogami są podobieństwa, bo życie nigdy nie jest stabilne, zawsze musisz o coś walczyć. Mając na uwadze, że nigdy nie może być nudno i że nikt nie zmusza cię do zachowywania się jak superbohater i bycia zawsze w formie.

Byłeś bliskim przyjacielem Heatha Ledgera, aktora, który zmarł z przedawkowania w 2008 roku, w wieku 28 lat. Czego szukasz w męskiej przyjaźni?
Wymiany, nigdy rywalizacji, lubię ludzi, którzy mają obsesje, namiętność, ludzi, którzy nie zawsze chcą być w centrum uwagi. Heath był naprawdę wspaniałym człowiekiem, bardzo kochał swoją córkę, przez całe życie poszukiwał odpowiedzi, nie miał nic wspólnego z zamieszaniem, które wybuchło po jego śmierci. Nikt tak naprawdę nie jest komiksowym superbohaterem, nawet dziś, kiedy superbohaterowie są w modzie.

Źródło

2) Michael Caine (Alfred) nt. Chrisa Nolana:

Chris Nolan to najbardziej skryty facet. Po raz pierwszy w sprawie Batmana przyszedł do mojego domu na wsi w niedzielny poranek. Otworzyłem drzwi, a on stał tam ze scenariuszem. Powiedział: „Chcesz zagrać lokaja?” Został do czasu aż przeczytałem scenariusz i go zabrał. Nie chciał mi zaufać!

Źródło

3) Gary Oldman o zakończeniu zdjęć do filmu:

Po moim ostatnim dniu na planie dostałem bardzo zabawny prezent. Stałem na dachu z Chrisem Nolanem i dostałem gablotkę w czarnej ramce. W środku była moja odznaka, okulary i wąsy, które przyklejane były kaskaderom. Tak więc, nawet moje wąsy przeszły na emeryturę. Na koniec tego wszystkiego to był piękny, zabawny prezencik i urocza pamiątka.

Źródło

4) Graham Nolan, współtwórca Bane'a, został zapytany, czy ta postać powinna mieć latynoamerykański akcent:

Nie wiem jaką historię będzie miał Bane w filmie. Może wychowywał się na Syberii lub w innym rejonie na wschodzie. Kto wie? Jeśli wykorzystają akcent, to tylko po to by pokazać skąd pochodzi Bane. Jestem pewien, że wzięli to pod uwagę.

Nt. postaci Bane'a w "The Dark Knight Rises":
Wszystko co czytałem na temat ich podejścia do tej postaci mówi mi, że „załapali” o co chodzi.

O wyglądzie Toma Hardy’ego, odtwórcy tej roli:

Nie wiemy czy nie zastosują CGI, kiedy film trafi na ekrany kin. Ale nawet jeśli tego nie zrobią, to odpowiednie gabaryty można pokazać poprzez ustawienia kamer i oświetlenia.

Źródło

5) Lindy Hemming, projektantka kostiumu Bane'a nt. jego płaszcza:

Bane miał wyglądać jak skrzyżowanie dyktatora z rewolucjonistą. Osobiście zaprojektowałam płaszcz – zajęło to rok. Czerpaliśmy inspirację z kurtek szwedzkiej armii i surdutów z francuskiej rewolucji, połączyliśmy to w jeden projekt. Nie było łatwo to zrobić, bo w Los Angeles nie łatwo jest znaleźć krawców, którzy specjalizowaliby się w kożuchach.

Christian Bale w poprzednim filmie nosił garnitury od Armaniego i tak samo będzie tym razem. Bruce Wayne sam odgrywa pewną rolę – jest bogaczem, który posiada ogromną firmę i taka luksusowa marka jak Armani wydaje się odpowiednim wyborem.

Hemming wypowiedziała się też o zmianach w kostiumie Batmana:

Jest kilka drobnych zmian. Wprowadzone modyfikacje wynikają z fabuły. Ale nie mogę zdradzić czego dotyczą.”

Źródło

6) Matthew Modine, wcielający się w Nixona, szefa policji:

To będzie fantastyczny film, ponieważ oprócz historii o Batmanie, jest także równoległa opowieść o korporacjach, (…) przypowieść o świecie, w którym żyjemy.

Źródło

7) Tom Hardy o roli Bane'a:

Wcale nie byłem w mrocznym miejscu. W przypadku wielu czarnych charakterów łatwo jest zachować dystans, nie mam z tym problemów.


SPOILERY:

W filmie powróci Liam Neeson, odtwórca roli Ra's al Ghula z "Batman Begins". Informacja została potwierdzona przez Warner Bros. w oficjalnych materiałach do "Gniewu Tytanów".

Źródło

Znany kaskader Mark De Alessandro opowiedział o scenie, w której wystąpił:

Jestem jednym z najemników w „The Dark Knight Rises”, który wkrótce wejdzie na ekrany kin. Brałem udział w naprawdę fajnej scenie walki wręcz z 12 najemnikami. Brali w niej udział również Anne Hathaway w fajnym kostiumie Catwoman i Christian Bale w roli Batmana. Rozgrywa się ona na dachu i jest w niej również Bat Copter, który jest bombą. To było niewiarygodne.

Źródło

Tłumaczenia wypowiedzi dzięki uprzejmości Batcave.com.pl


Na koniec przypominam drugi zwiastun filmu:

... oraz kapitalnie zrealizowaną wersję Lego:

TommiK
5 kwietnia 2012 - 14:19