Mroczny Rycerz Powstaje: informacje zebrane (#4) - TommiK - 25 maja 2012

Mroczny Rycerz Powstaje: informacje zebrane (#4)

Do premiery zakończenia filmowej trylogii o Batmanie zostały tylko dwa miesiące. W czwartej części zebranych informacji o The Dark Knight Rises czeka na Was solidna porcja materiałów:  dwa spoty reklamowe (nowe sceny!), plakaty, zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Do tego co najmniej dwie interesujące nowiny oraz wypowiedzi twórców.

Zacznijmy od telewizyjnych zwiastunów: w Sieci można już obejrzeć dwa klipy reklamujące film Nolana w zagranicznych telewizjach. Choć oba filmy są bardzo krótkie, to można w nich zobaczyć nie pokazywane wcześniej ujęcia:

W ostatnich dniach studio Warner Bros. opublikowało również plakaty i banery promujące film. Mroczne i bardzo stylowe, skupiają się na trójce głównych bohaterów, a więc Batmanie, Bane i Catwoman. Poniżej jeden z nich, wszystkie pozostałe (w wysokiej rozdzielczości) znajdziecie w galerii na samym dole.

Oprócz plakatów i banerów, udostępniono również  kadry z samego filmu. Także i je można obejrzeć w galerii.


Nowiny:

1) Podobno Mroczny Rycerz Powstaje będzie trwać około/ponad 3 godziny. Taką informację podał na swoim Twitterze Roger Nail, prezes MediaWorks. Jak napisał, jego żona (jednocześnie osoba współpracująca z aktorami na planie) niedawno miała okazję obejrzeć najnowszą wersję filmu i tyle właśnie trwał. Wiarygodności tej informacji dodaje fakt, iż pan Nail bardzo szybko skasował swój post.

2) Już 3 czerwca twórcy filmu, w tym reżyser i główni aktorzy, zaprezentują nowy, ekskluzywny fragment The Dark Knight Rises. Stanie się to podczas gali MTV Movie Awards.

3) Ostatnia część trylogii zawiera ponad godzinę scen nakręconych kamerami IMAX (o połowę więcej niż Mrocznym Rycerzu).

4) Chris Nolan jest przeciwnikiem kręcenia filmów w 3D. Studio Warner Bros. naciskało jednak, by posłużył się tą technologią przy The Dark Knight Rises. Reżyser odmówił chcąc utrzymać stylistykę spójną z poprzednimi częściami.

5) Tom Hardy, odtwórca roli Bane'a, opowiedział w wywiadzie dla Total Film, że brał udział w scenie walki z komisarzem Gordonem. To przypomina nam o pierwszym zwiastunie, w którym widzieliśmy Gordona leżącego w szpitalu.

6) Marion Cotillard stanowczo zaprzeczyła, jakoby wcielała się w postać Talii al Ghul. Jej postać to podobno zafascynowana ekologią bizneswoman, która chce pomóc będącej w trudnej sytuacji Wayne Enterprises.

7) Anne Hathaway początkowo sądziła, że ma zagrać Harley Quinn, gdyż jej zdaniem Nolan nie zechce ponownie ukazywać postaci Catwoman. Dopiero po castingu dowiedziała się, że nie chodzi o rolę Quinn.

8) Zakończono już prace nad efektami specjalnymi.

9) Wyłoniono laureatów konkursu na projekty oficjalnych koszulek The Dark Knight Rises. Zwycięskie prace znajdziecie tutaj.


Wypowiedzi:

Chris Nolan o stroju Bane'a:

Bane ubiera się w stylu wojskowym. Dowodzi grupą fanatycznych najemników, którzy wyrządzili okropne krzywdy i trafili w końcu do Gotham. Jedną z inspiracji dla scenariusza była Opowieść o miastach Dickensa, a za pomocą tego płaszcza chcieliśmy odnieść się do romantyzmu Rewolucji Francuskiej i użyteczności z czasów II Wojny Światowej. Esencją Bane'a to militarna potęga i brutalna siła połączone z rewolucyjnym zapałem.

[Dzięki kamizelce] jest zawsze gotowy do walki.

Bane jest spustoszony przez ból traumy, która miała miejsce dawno temu, a maska dostarcza mu środek znieczulający utrzymujący ból na poziomie pozwalającym mu funkcjonować. Jego spojrzenie przekazuje brak strachu i inteligencję. Zakryliśmy jedne z najbardziej rozpoznawalnych ust w tym biznesie na cały film!

Źródło

Christian Bale o swojej postaci:

Od zawsze miał potrzebę działania z powodu tragedii, która go dotknęła. Pod wieloma względami nie znajduje się w najzdrowszej sytuacji. Odczuwa konsekwencje życia całkowicie kierowanego bólem, trzyma się tego bólu, jak długo tylko się da. Decyzja o dalszym byciu Batmanen być może ma na celu samozniszczenie, albo szukanie sposobu odrodzenia się, żeby być sobą.

Źródło

Anne Hathaway o Selinie Kyle/Catwoman:

Ciężko mówić o niej, bo jest tajemnicza i bardzo dba o swoją prywatność. Ma własny kod etyczny, który uwzględnia rzeczy mogące budzić wątpliwości u innych.

Źródło

Tim Burton, reżyser filmów Batman (1989) i Powrót Batmana (1992), o interpretacji Nolana:

Zawsze mówiono mi, że moje filmy są mroczne, ale dziś moja wersja Batmana wygląda beztrosko w porównaniu do Mrocznego Rycerza Christophera Nolana.

Źródło


To tyle najważniejszych informacji. Na szczęście, do 20 lipca zostało naprawdę niewiele czasu, szczególnie jeśli na film czeka się już cztery lata. Im więcej wiem o tej produkcji, tym mocniej jestem przekonany, że najlepsze niespodzianki Nolan i jego ekipa zatrzymali na sam koniec. Szczególnie zastanawiające jest, jak często w ostatnich materiałach pokazywany jest policjant John Blake, grany przez Josepha Gordona-Levitta. Coraz więcej spekuluje się, że postać ta stanie się pomocnikiem lub następcą Batmana, kimś na wzór Robina, Nightwinga, albo może Terry'ego McGinnisa..

Na koniec przypomnienie ostatniego zwiastuna - z polskimi napisami:

TommiK
25 maja 2012 - 19:49