W Stacking wcielamy się w najmniejszą matrioszkę świata i ruszamy na ratunek rodzinie. Produkcja studia Double Fine, znanego z Psychonauts i Brutal Legends, jest niezwykle udanym i urokliwym połączeniem przygodówki z grą logiczną. Tak przynajmniej twierdzą recenzenci z zachodnich serwisów poświęconych grom.
Oryginalna stylistyka i świetne wykonanie spotkały się z bardzo pochlebnymi opiniami.
„W tej grze warto przyglądać się otoczeniu. Jeśli tak zrobimy to odkryjemy, że balustrady są wykonany ze skleconych naprędce zapałek, pokłady statku parowego zbudowano z cukierków, a drzwi stalowe wycięte z tektury. (...) Stacking jest urokliwy i nadaje się świetnie dla osób znudzonych typowymi rozwiązaniami w grach.” (Eurogamer, 8/10)
Jednym z najciekawszych pomysłów twórców gry było zawarcie w niej wielu rozwiązań dla każdej z zagadek.
„Błyskotliwa mechanika łamigłówek rozprawia się z podstawowym problemem gatunku, którym do tej pory było poszukiwanie abstrakcyjnych rozwiązań. Zamiast tego, w Stacking dosłownie każdy będzie w stanie wpaść na co najmniej jedno rozwiązanie i kontynuować przygodę.” (Game Informer, 8.5/10)
W grze studia Double Fine nie mogło zabraknąć dobrego humoru.
„W przygodzie jaką oferuje Stacking jest kilka naprawdę genialnych komediowych momentów. Sama scena prowadząca do ostatecznej konfrontacji rozśmieszyła mnie do łez, co przy grach nie zdarzało mi się od wieków.” (Giant Bomb, 4/5)
Pomysły twórców złożyły się na grę, która gwarantuje niesamowite wrażenia.
„Stacking udowadnia, że żywe postacie i otoczenia, wpadająca w ucho muzyka oraz świetnie napisany scenariusz są znacznie ważniejsze przy tworzeniu dobrych gier niż dodawanie wypełniaczy, które zapewnią dodatkowe godziny rozgrywki.” (1UP, 10/10)
„Jaka jest najlepsza część gry? Właściwie to uwielbiam każdą minutę z nią spędzoną. Mam sporo innych gier w planach, ale na pewno wrócę do Stacking bardzo szybko, żeby odkryć wszystkie sekrety. Po prostu nie ma drugiej takiej gry.” (Gaming Trend, 92/100)