Nowa gra studia Double Fine. DLC do Stacking w planach - Hed - 3 marca 2011

Nowa gra studia Double Fine. DLC do Stacking w planach

Ekipa ze studia Double Fine ujawniła następną z kilku planowanych produkcji, które trafią do sprzedaży w dystrybucji cyfrowej. Nowa gra nazywa się Trenched i będzie prezentowała alternatywną wersję I wojny światowej. Podczas zabawy zasiądziemy za sterami potężnych mechów i zmierzymy się z oddziałami rasy obcych Monovision.

Trenched pojawi się wyłącznie na łamach Xbox LIVE i będzie połączeniem gry akcji z elementami tower defense (gatunek, w którym bronimy bazy przed falami przeciwnika). Sam Szef studia, czyli Tim Schafer przekonuje, że produkcja będzie „niezwykle męska”. Twórca jest znany z poczucia humoru i parodiowania różnych konwencji oraz stylów.

To nie pierwszy nietuzinkowy projekt studia Double Fine. Wystarczy przypomnieć, że w Costume Quest wcielamy się w dzieci, które zbierają cukierki podczas Halloween, a w Stacking odkrywamy sekrety magicznego świata matrioszek.

Studio Double Fine pracuje obecnie nad jeszcze jednym pomysłem – Sesame Street: Once upon a Monster - grą o Ulicy Sezamkowej, która skorzysta z Kinecta. Deweloper ujawnił też, że fani wspomnianego Stacking mogą spodziewać się dodatków.

Hed
3 marca 2011 - 13:48

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
03.03.2011 14:05
😜
heniu20
4
Legionista

Bardzo kolorowa :P

03.03.2011 20:58
mr.dajman
odpowiedz
mr.dajman
7
Legionista

offtop - na twitterze xboxa mówią, że ma być w ten weekend darmowy live. wiecie czy to na europę polskę będzie działało?