Weekendowy Mózgorezator #4 - Hadouken! - sathorn - 12 sierpnia 2011

Weekendowy Mózgorezator #4 - Hadouken!

Dawno już nie dostarczałem Wam solidnych mózgorezatorów. Jest sierpniowy piątkowy wieczór. Pogoda nie rozpieszcza. Na pocieszenie mam dla Was łakomy kąsek - brytyjski zespół Hadouken! grający... hmm... polska Wikipedia twierdzi, że new rave, aczkolwiek w angielskiej możemy przeczytać coś innego. Najbezpieczniej będzie powiedzieć, że grają szeroko rozumianą muzykę elektroniczną.

Powyższy teledysk to jeden z najbardziej zwariowanych obrazów jakie widziałem, a przy okazji mój ulubiony utwór tego niesamowicie ciekawego składu. Ale do rzeczy - Hadouken! to zespół założony w 2006 roku w Leeds, w Wielkiej Brytanii. Tworzą go: James Smith producent, autor tekstów i wokalista, Alice Spooner - grającą na syntezatorze, gitarzysta Daniel "Pilau" Rice oraz perkusista - Nick Rice. Hadouken!  zyskało popularność po wypuszczeniu utworu "That boy that girl". Utwór najpierw poleciał w BBC Radio, następnie wydano singiel i tak świat usłyszał o Hadouken!.

Na początku 2008 roku pojawiła się pierwsza płyta Hadouken, zwana Music for an Accelerated Culture.  Mój faworyt z tej płyty to utwór Crank It Up. Całość jest nasycona buntowniczym i dynamicznym brzmieniem.

Zespół w roku 2010 wydał swój kolejny album - For the Masses, który moim zdaniem przebił bardzo dobry debiut. Otwierający płytę kawałek Rebirth w zasadzie streszcza całe to wydawnictwo. Z tego albumu pochodzi także pierwszy numer w tym wpisie - M.A.D. Wypada wspomnieć też o takich utworach jak: House is Falling Down czy Mic Check.

Pewnie większość z Was zauważyła, że nazwa zespołu ma swoje korzenie w słynnym specjalnym ciosie z gry Street Fighter. To nie koniec powiązać Hadouken! ze światem elektronicznej rozrywki. Zespół pojawia się na ścieżkach dźwiękowych gier EA, a także w jednym z trailerów Crysis 2.

sathorn
12 sierpnia 2011 - 19:27