Notch nie będzie już szefem projektu Minecraft - sathorn - 3 grudnia 2011

Notch nie będzie już szefem projektu Minecraft

Notch jest symboliczną postacią w świecie gier wideo, w szczególności w segmencie gier niezależnych. Odniósł niesamowity sukces, stając się milionerem, pozostając niezwykle sympatycznym i lubianym człowiekiem. Ojciec Minecrafta poinformował dzisiaj na swoim blogu, że rezygnuje z funkcji szefa tego projektu. Jego miejsce zajmie Jens Bergensten.

Nie oznacza to, że w ogóle przestanie on interesować się swoim dziełem. Wciąż będzie okazjonalnie pomagał przy Minecrafcie. W tej chwili Notch planuje wybrać się w końcu na wakacje, natomiast po powrocie chce zająć się zupełnie nowym projektem.

Trzeba przyznać Perssonowi, że zostawia Minecrafta w świetnym stanie. Niedawno odbył się pierwszy wielki festiwal dla fanów tej gry - Minecon, poza tym gra w końcu oficjalnie miała swoją premierę, zebrała też świetne recenzje, więc jeżeli do tej pory ktoś nie słyszał o tym tytule, to z pewnością już się to zmieniło.

Osobiście kupiłem Minecrafta kilka miesięcy temu i pograłem zaledwie kilkadziesiąt minut. Nie przekonuje mnie specjalnie ta produkcja. Zdaję sobie jednak sprawę, że nie dałem jej jeszcze szansy. Trochę się jednak boję, że przesadnie mnie wciągnie.

sathorn
3 grudnia 2011 - 17:29