NEWSYprzyKAWIE #1 - The Last of Us C&C: Generals 2 MGS Rising S.T.A.L.K.E.R. - Hed - 11 grudnia 2011

NEWSYprzyKAWIE #1 - The Last of Us, C&C: Generals 2, MGS Rising, S.T.A.L.K.E.R.

Zapraszam na drugi odcinek programu NEWSYprzyKAWIE. Tym razem jest to kawa popołudniowa, bo długo dochodziłem do siebie po piątkowo-sobotniej nerdprezie, na której graliśmy na NESie w Contrę i sobotnio-niedzielnego oczekiwania na galę Video Game Awards 2011. To właśnie zwiastuny i gry pokazane na tej imprezie zdominowały dzisiejszy epizod.

W drugim odcinku NEWSYprzyKAWIE mówię o kilku grach pokazanych na VGA 2011: The Last of Us (nowy projekt Naughty Dog, twórców Uncharted), Command & Conquer: Generals 2 (RTS tworzony przez... BioWare), Metal Gear Rising (gra, która podzieliła fanów Snake'a). Nie zabrakło mniej pozytywnych niusów: o problemach gier S.T.A.L.K.E.R. i The Last Guardian.

Zapraszam także do minidziału o nazwie "W co graliście w tym tygodniu", w którym będę mówił i pisał o tym, w co grałem w ostatnich dniach oraz pytał Was, jakie gry znalazły się w Waszym rozkładzie. W ostatnich dniach udałem się na kilka wycieczek w przeszłość, aby nadrobić przed Świętami kilka klasyków: Red Dead Redemption i Assassin's Creed: Brotherhood.

W co grałem w tym tygodniu  

Do Red Dead Redemption wróciłem zainspirowany rozmową z pewnym znajomym, który zacytował mi jedną z wypowiedzi Marstona. Po uruchomieniu gry przypomniałem sobie, dlaczego jej nie ukończyłem - powrót na farmę i bieganie za bydłem znudziło mnie za bardzo. Spodziewałem się oczywiście, że lada moment wydarzy się coś złego, ale trwało to zbyt długo. 

Zakończenie Red Dead Redemption okazało się dziwne. Z jednej strony twórcy nieźle wybrnęli z sytuacji, ale z drugiej czułem się nieco rozczarowany. Decyzja Marstona o poświęceniu się była nagła i bezsensowna, chociaż rozumiem zamiar Rockstara. To nie miała być historia o superczłowieku, ale o tym, że nie da się porzucić przeszłości i trzeba zapłacić za swoje czyny. 

W Assassin's Creed: Brotherhood nie interesuje mnie fabuła - po zakończeniu dwójki i początku Brotherhood twórcy gry stracili moje zaufanie. A jednak rozgrywka serii nadal wciąga, więc powrót do gry okazał się przyjemny.  Podoba mi się motyw z wieżami i zabijaniem kapitanów - można przechodzić je metodą siłową, ale ja staram się kombinować i skradać. 

Przypomniałem sobie za to na jedną z najbardziej irytujących misji w całej serii - chodzi o motyw z noszeniem dwóch pań (najpierw jednej z komnaty do celi, później drugiej na zewnątrz). To jedna z początkowych misji (zwykle zajmuję się najpierw zadaniami pobocznymi), przez którą niemal wyłączyłem grę i odstawiłem ją na półkę.  

 W co graliście w tym tygodniu?

Hed
11 grudnia 2011 - 18:21
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
11.12.2011 21:20
DanteZEJTOR
10
Legionista

Bardzo podoba mi się Pańska twórczość oraz komentarz filmików z VGA. Czekam na kolejny odcinek

11.12.2011 22:50
odpowiedz
Emisariusz
20
Generał

The Road jest swietna ksiazka :) polecam przeczytac, a jezeli gra bedzie miala podobny klimat to z niecierpliwoscia na nia czekam :)

Hed bardzo fajny przeglad czekam na nastepny :) Nareszcie cos co da sie ogladac na GoL'u bo sorry ale "przeglady tygodnia" sa naprawde tak wtooooooooorne, nudne, czytane z kartki po prostu dla dzieciakow. Powinni sie zaczac uczyc od Ciebie. Pozdrawiam

PS. Kiedy nastepny odcinek ?

Co do mojego grania od miesiaca nic sie nie zmienilo a) BF3 b) League of Legends c) Skyrim

12.12.2011 11:15
Harry M
odpowiedz
Harry M
149
Master czaszka

Herezja - nie podoba ci się fabuła Asasyna ;P. No fajny filmik :)

12.12.2011 11:20
Goozys[DEA]
😃
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Super, super, Super!
Obejrzałem materiał trzy razy, by wyłapać jakieś potknięcia, o których mógłbym napisać i ewentualnie zasugerować ich wyeliminowanie, ale nie znalazłem nic. No dobra, jest jedna rzecz... Z racji iż z materiału kipi profesjonalizmem, życzyłbym sobie, abyś szanowny Hedzie nie odmieniał w języku polskim anglojęzycznych tytułów gier. Grasz w Assassins Creed: Brotherhood i przechodzisz misję w grze Assassins Creed: Brotherhood, a nie w jakimś Braderchódzie! Jeśli już trzeba, to wystarczy odmienic polskobrzmiacy tytuł i przechodzisz misję w "Braterstwie". Zobacz jak idiotycznie brzmi wcześniej odmieniony Twój nick. Hedzie? O matko... Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi, choć w przypadku Twojej ksywki nie ma innej możliwości. Naprawdę chciałbym w końcu i w tym aspekcie doświadczyć profesjonalizmu i chociażby w przypadku takich gier jak właśnie Assassins Creed usłyszeć, że ciekawe są misje w Assassins Creed, a nie że ciekawe są misje w Assassins Creedzie. Zrobisz oczywiście jak będziesz uważał za stosowne. Zwróciłem tylko uwagę na element, który mnie bardzo irytuje.

12.12.2011 11:30
kęsik
😉
odpowiedz
kęsik
109
Legend

W Assassin's Creed: Brotherhood nie interesuje mnie fabuła - po zakończeniu dwójki i początku Brotherhood twórcy gry stracili moje zaufanie.

Przecież fabuła w AC jest naprawdę mocną stroną, to uniwersum jest tak cholernie ciekawe, rozległe i wciągające, że strach.

W co grałem w tym tygodniu? Skyrim, Revelations, Arkham City, The Run, Władca Pierścieni: Wojna na Północy.

12.12.2011 15:27
The Puchacz
odpowiedz
The Puchacz
52
Generał

W Brotherhood fabuła jest ok, mu nie przeszkadza :) Uwielbiam skakać po dachach

13.12.2011 10:21
Matekso
odpowiedz
Matekso
96
Generał

Po co grasz w brotherhood jeśli masz tyle smęcić. Zagraj tylko Hed w AC1 tam masz prawdziwą fabułę i śledztwo dążenia do celu po trupach, a nie jakieś popłuczyny w AC2 AC2,5, gdzie zabijanie skrytobójcy- cichego asasyna, zostało sprowadzone do zabawy* w piaskownicy ( wsadzę mu grabki w oko, albo walne piachem do oczu).

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze