Kino roku 2011 - 2 zacne montaże - fsm - 11 grudnia 2011

Kino roku 2011 - 2 zacne montaże

Zanim ja (i ktokolwiek inny, jeśli zamierza) wysmażę dla Was moje filmowe podsumowanie roku 2011, zapraszam do zapoznania się z dwoma takimi przedsięwzięciami autorstwa dwóch cierpliwych miłośników kina. Panowie ukrywający się pod pseudonimami hatinhand i Kidnin stworzyli teledyskowe montaże z całej masy fragmentów filmów, które zadebiutowały na ekranach  kin w tym roku. Pierwszy możecie zobaczyć poniżej.

Ten filmik do w sumie fragmenty ze 166 tytułów z podłożonymi 6 piosenkami, a montaż trwał miesiąc. Pełną listę możecie zobaczyć pod tym linkiem. W rozwinięciu zapraszam na montaż numer 2.

Ten nieco krótszy montaż to aż 226 filmów i dwa miesiące spędzone przed ekranem komputera. Pełna lista wykorzystanych w klipie tytułów znajduje się na blogu autora. Każdy rok w sztuce to conajmniej kilka(naście) rzeczy, które będziemy pamiętać dłużej. Kino, jak gałąź sztuki, rządzi się dokładnie tymi samymi prawami i fajnie, że są ludzie, którym chciało się uczcić mijające 12 filmowych miesięcy właśnie w taki sposób. Doceniam dobre oko i sprawność w dopasowywaniu poszczególnych ujęć. Ktoś widział wszystkie wymienione filmy? Ktoś zamierza? Ktoś zna jakieś inne takie podsumowania? Śmiało atakujcie w komentarzach. Miłego niedzielnego wieczoru i dużo siły do zmierzenia się z poniedziałkiem życzę.

fsm
11 grudnia 2011 - 19:13