CNN o pro-gamingu w Korei zmiany osobowe i taniec MC - Map Pool - przegląd e-sportowy #6 - sathorn - 7 sierpnia 2012

CNN o pro-gamingu w Korei, zmiany osobowe i taniec MC - Map Pool - przegląd e-sportowy #6

Przyznam szczerze, że zapomniałem o Was wczoraj i z tego powodu Map Pool jest opóźniony. No dobra, pamiętałem, ale nie chciało mi się. Cholera, brzmi jeszcze gorzej. Okej, umówmy się po prostu, że nie jestem tutaj żeby się tłumaczyć - cieszcie się, że jest w ogóle, a nie marudzicie.

MC tańczy, tańczy, tańczy, tańczy (jak parabole, pamiętacie?)

Krótko mówiąc - "I lol'd" :)

MVP pod lupą CNN

Jedna z największych (największa?) stacji telewizyjnych na świecie, amerykańckie CNN, przyjrzało się bliżej jednemu z czołowych graczy w Starcrafta II na świecie. Mowa o MVP, młodym i niezwykle zdolnym koreańczyku. Materiał został ukazany bez przesadnego moralizatorstwa, chociaż delikatnie zasugerował, że e-sport to wciąż niezbadany i niezbyt bezpieczny teren.

Jinro rezygnuje z pro-gamingu

Teraz już nie o Koreańczykach, ale cały czas pozostaniemy w sferze z nimi związanej. Jinro, swego czasu najlepszy cudzoziemiec grający w Korei Południowej, z pochodzenia Szwed, rezygnuje z profesjonalnej gry w Starcrafta II. Powód? Brak wyników i brak motywacji.

Szkoda, pamiętam Jinro jeszcze z czasów jego świetności, kiedy jako jeden z niewielu miał szanse w starciu z Koreańczykami. Ostatnio jednak zdecydowanie podupadł na formie. Może zaszyje się w jakiejś pustelni w Tybecie, żeby wrócić z nowymi rewolucyjnymi openingami?

Jinro, znany także jako człowiek-broda

Naniwa zmienia drużynę

Przed erą Stephano Naniwa był największym starcraftowym skandalistą. Brzydkie uwagi, chamskie zachowanie, niestawianie się na trenignach, obrażanie przeciwników, dla Naniwy była to normalka. Między innymi z tego powodu w ciągu dwóch lat "zaliczył" aż osiem drużyn. Obecnie podziękował za współpracę Quantic Gaming. O dziwo rozstanie odbyło się w pokoju i bez spięć.

Pierwszy teaser trzeciego sezonu League of Legends

Nie przepadam za LoLem jako e-sportem, ale trzeba przyznać Riot Games, że o rozwój tej platfromy jako sceny wirtualnych zmagań dbają jak nikt. Drugi sezon był bardzo dobry, a wszystko wskazuje na to, że w trzecim będzie jeszcze lepiej.

TaeJa tryumfuje na ASUS ROG Summer 2012

Niestety turnieju oglądać nie miałem okazji, poza jednym meczem, zdaje się że w ćwierćfinałach. Najpierw angażował mnie udział w kwalifikacjach do turnieju OutPlayed, a później miałem problemy z siecią. Mogę podać tylko suche fakty:

  • Wygrał TaeJa, drugi był MC, trzeci ForGG - wszystko Koreańczycy
  • Za pierwsze miejsce przynano 13 000$, za drugie 6 500$, za trzecie 4000$
  • Jedyny Polak w turnieju, Grzegorz "MaNa" Komincz, poradził sobie całkiem nieźle, bo doszedł aż do ćwierćfinałów, gdzie odpadł po walce z MC (zdobywca drugiego miejsca, ten co tańczy w filmiku na górze).

Jeżeli podoba Ci się mój materiał to będę Ci wdzięczny, jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, albo zafolołujesz mnie na Twitterze. Wrzucam tam sporo rzeczy, które nie pojawiają się na Gameplay'u, albo pojawiają się ze sporym opóźnieniem. Reaktywowałem też niedawno swojego prywatnego bloga.

sathorn
7 sierpnia 2012 - 17:50