Niezwykła podróż do świata Wargamingu - LoneWolf - 8 stycznia 2013

Niezwykła podróż do świata Wargamingu

              Niedawno w kinach pojawił się film "Hobbit: Niezwykła podróż". Obecnie twórcy wszelakich rozrywek próbują dotrzeć do mas wieloma drogami równocześnie - film, serial, książka, gra, komiks i w ten sposób darzyć nas swoimi wyrobami na wszelkie możliwe sposoby, wszelkimi możliwymi środkami przekazu. Dziwne, że jeszcze nie ma gry komputerowej "Hobbit", chociaż patrząc na ostatnio wydawane gry przy okazji produkcji filmów o bohaterach Marvela to może i dobrze, że gra na podstawie filmu Jacksona nie ukazała się od razu, bo zapewne była by taką niedoróbką jak wyżej wymienione gry.

Gra "Hobbit: Niezwykła podróż" oferuje wiele świetnie odwzorowanych z filmu modeli, jakie możemy kolekcjonować i używać do gry

             Już niemal rok temu można było dowiedzieć się, że "Hobbit" zostanie zminiaturyzowany - zrobione zostanie rozszerzenie do stołowej gry bitewnej "Lord of the Rings Strategy Battle Game" na podstawie filmu o wyprawie Bilba i kompanii krasnoludów do Samotnej Góry. "Hobbit: Niezwykła podróż" stał się następcą  gry z władcą pierścieni w tytule, mimo iż do zasad gry zostały wprowadzone niewielkie zmiany, to gra po prostu zmieniła nazwę z LOTR na Hobbit - czysty marketing. Gry bitewne, bitewniaki, wargaming - nazw jest kilka, wytłumaczenie jedno - kolekcjonowanie, malowanie, gra polegająca na symulacji bitew za pomocą modeli żołnierzy, pojazdów, potworów, obcych i wielu innych bohaterów fantasy i fantastyki. Jak już wspomniałem Hobbit to następca już istniejącej gry Lord of the Rings, ze zmianą nazwy wprowadzone zostały zmiany uatrakcyjniające rozgrywkę - ciekawsza magia, specjalne zasady dotyczące monstrów Śródziemia, specjalne zasady dla każdego rodzaju oręża, nowe zdolności bohaterów i "ulogicznienie" niektórych aspektów mechaniki gry - np. strzelania.

            Gry bitewne to świetne hobby, wielotorowe, istnieją w nim możliwości skupienia się na różnych aspektach tej aktywności: granie, malowanie modeli, składanie i tworzenie własnych modeli, wykonywanie makiet do późniejszego użycia w grze, sporządzanie raportów bitewnych, tworzenie fluffu, czyli fabuły do bitew lub własnych opowieści ze świata danej gry bitewnej. Wargaming może zainteresować osoby grające w gry komputerowe, jest on równie ekscytujący i wciągający co jego zdigitalizowany brat. Gry bitewne są hobby podobnym do E-sportu - tu także są turnieje i ligi, w których można brać udział i wygrywać nagrody. Osiągnięcie sukcesu w tej dziedzinie wiążę się z doskonałą znajomością zasad gry i praktyce, toczeniu setek bitew z różnymi przeciwnikami - nawet zupełny laik może w rok czasu stać się topowym graczem. Kluczem do zwycięstwa w grze jest strategia doprawiona szczęściem - elementy losowe muszą nam sprzyjać.

            Zachęcam każdego do rzucenia okiem na bitewniaki, może dla kogoś staną się pasją jak dla mnie, może ktoś kto kiedyś grał i przestał wróci do gry - w końcu nowy rok to nowe szanse i perspektywy.

Przydatne linki:

http://www.games-workshop.com/gws/catalog/landing.jsp?catId=cat970001a&rootCatGameStyle=athletic

http://www.mitril.pl/

LoneWolf
8 stycznia 2013 - 01:43