CDN: Friends po latach - promilus - 11 lipca 2013

CDN: Friends po latach

To jest najlepszy sitcom wszechczasów. Jeden z najlepszych seriali w ogóle. Od końca jego nadawania minęło już 9 lat. Do dzisiaj zdobywa nowych fanów, a ci starzy chętnie oglądają powtórki. 10 sezonów trzymających równy, wysoki poziom. Szóstka rozpoznawalnych bohaterów. Mowa o “Friends”. Co dzisiaj robią aktorzy, którzy tam zagrali?

Rachel Green - Jennifer Aniston

Jennifer osiągnęła największy sukces spośród wszystkich aktorów grających główne role we “Friends”. W komediach romantycznych zaczęła grać, gdy jeszcze powstawały kolejne sezony “Przyjaciół”. Spełnia się w tym gatunku do dzisiaj. Praktycznie nie ma roku, by do kina nie wchodziła kolejna komedia romantyczna z Jennifer Aniston w obsadzie. Zdarzało jej się też zagrać w ambitniejszych filmach jak np. “Derailed” u boku Owena. Jak bardzo na rozkwit jej kariery wpłynął związek z Bradem Pittem?

Dla niej czas się zatrzymał

Joey Tribbiani - Matt LeBlanc

To z nim w roli głównej powstał spin-off “Friends”. Serial “Joey” miał pocieszyć wszystkich rozczarowanych z powodu zdjęcia z anteny ich ukochanego serialu. To tam mieli w gościnnych występach powracać gwiazdy “Friends”. Nie zdążyli - serial został zdjęty po dwóch sezonach. Po zakończeniu nadawania tej produkcji, Matt miał problem ze znalezieniem zajęcia. W 2011 roku na ekrany wszedł serial “Episodes”, w którym gra samego siebie - i to był jego wielki powrót. Za rolę został nagrodzony Złotym Globem. Trzeci sezon serialu wejdzie na ekrany w przyszłym roku.

Osiwiał od tych "Przyjaciół"

Monica Geller - Courteney Cox

Aktorka po zakończeniu “Friends” stara się łączyć grę w serialach ze swoją aktywnością filmową. Monica występowała w znanych filmach jeszcze przed “Friends”, na stałe związała się z serią “Krzyk”. Grała także u boku Jima Carreya w “Ace Ventura: psi detektyw”. Teraz z filmami wychodzi jej przeciętnie. Grywa, ale role i rólki, o których mało kto pamięta. Nieco lepiej jest z serialami, w których swoje gościnne występy miewa koleżanka z planu “Friends” - Jennifer Aniston. “Dirt” dotrwał do 20 odcinka. “Cougar Town” liczy sobie już 4 sezony. Piąty wejdzie na ekrany za rok.

Wygląda lepiej?

Chandler Bing - Matthew Perry

W całym zestawieniu najbardziej żal tego utalentowanego aktora. Wpływ na jego nieudaną karierę niewątpliwie miały uzależnienia od alkoholu i leków. Za czasów “Friends” grywał w udanych komediach jak dwie części “Jak ugryźć 10 milionów” u boku Bruca Willisa. Po 2004 roku zagrał główną rolę w serialu docenionym przez recenzentów “Studio 60”, do którego scenariusz pisał jeden z najzdolniejszych współczesnych scenarzystów - Aaron Sorkin. Produkcja nie dostała jednak szansy i została zdjęta po pierwszym sezonie. Później zagrał w “Mr Sunshine” (zdjęty po kilkunastu odcinkach) i “Go On” (zdjęty po pierwszym sezonie, swoją gościnną rólkę miała Courteney Cox). Na uwagę zasługują filmy, w których wziął udział. Są to głównie mniej znane dramaty i komediodramaty jak “Ptaki Ameryki” i “Numb”.

Hamburgery, narkotyki i alkohol

Phoebe Buffay - Lisa Kudrow

Nie lubiłem jej. Była dziwna i czasem irytująca jak dziecko, które nie chce się do czegoś przyznać. Trzeba wyciągać obcęgi i nikomu nie jest miło. Regularnie pojawiała się w kinie i telewizji zarówno przed dziesięcioleciem “Friends” jak i po. Tylko, że były to role zupełnie zapomniane, no może nie licząc sitcomu “Szaleję za tobą”. Wychodzi jednak powoli z szufladki. Od kilku lat gra główną rolę w serialu “Web Therapy”, w którym gościnnie pojawił się ten pan poniżej.

Pomarszczyła się Phoebe

Ross Geller - David Schwimmer

Po zakończeniu “Przyjaciół”, odciął się od seriali. Teraz występuje tylko w filmach, które też produkuje i reżyseruje. Jeśli chodzi o grę aktorską to jest to przede wszystkim drugi i trzeci plan w mało znanych produkcjach. Swój pierwszy większy sukces na wielkim ekranie przyniósł mu film “Trust”. Główną rolę zagrał w nim Clive Owen. Do Polski film trafił prosto na DVD.

Większych zmian nie odnotowano

Zaraz po zakończeniu “Przyjaciół” pojawiały się informacje o kinowej wersji sitcomu. Co chwilę jeden z członków obsady coś na ten temat powiedział, ale zawsze kończyło się na tym, że ktoś z szóstki nie chciał wracać do swojej roli. Po dziewięciu latach podobne informacje nadal wracają. Nawet jeszcze kilka miesięcy temu aktor James Michael Taylor w wywiadzie stwierdził, że film na pewno powstanie, wszyscy są za. Ja jakoś nie widzę przenoszenia tej historii na wielki ekran. “Przyjaciele” to jednak sitcom. Chyba, że to byłby pierwszy (?) film na wielkim ekranie ze śmiechem  z puszki. Tymczasem zobaczę po raz nie_liczę_który jeden z odcinków tego genialnego serialu. Co wam też polecam.
Wkrótce kolejne wpisy o tym co było, a jakie jest teraz;) Seriale, filmy, programy telewizyjne. Możecie ich wypatrywać na moim fanpage'u

promilus
11 lipca 2013 - 16:41