The Sims 4 - najlepsze modyfikacje jak zainstalować mody - A Very Special Snowflake - 23 czerwca 2016

The Sims 4 - najlepsze modyfikacje, jak zainstalować mody

Nie muszę chyba tłumaczyć czym jest The Sims 4. I jak wszyscy dobrze wiemy można przy niej spędzić wiele godzin tworząc własną historię. Nie każdy jednak korzysta z całego dobra, bo Simsy są również świetnym polem do popisu w ramach modyfikacji. A tych jest całe mnóstwo. Prezentuję poniżej ich listę. Nie tylko ulepszą twoją grę, ale i wypełnią ją nowymi rzeczami. No to do roboty!

Jednak zanim zaczniemy musimy wiedzieć jak zainstalować mody do The Sims 4. To akurat proste, pozwólcie, że wyjaśnię.

Krok 1. Uruchom The Sims 4, a w menu przejdź do Opcje Gry i do zakładki Inne. Tam włącz następujące opcje: Włącz zawartość zmodyfikowaną i mody oraz Modyfikacje ze skryptami włączone.

Krok 2. Pobierz interesującą cię modyfikację. Jedną z najbardziej znanych stron z modami jest Mod The Sims.

Krok 3. Pobraną modyfikację rozpakuj za pomocą WinRAR lub 7-Zip tak, by otrzymać plik z formatem .package czy .ts4script lub inne.

Niektóre mody jednak wymagają wrzucenia w formacie .zip. Dlatego bardzo ważnym jest, żeby przed pobraniem dokładnie przeczytać instrukcję!

Krok 4. Wejdź w Moje Dokumenty, Electronic Arts, The Sims 4, Mods i tam wklej rozpakowane pliki.

Krok 5. Gotowe! Wszystko powinno działać jak należy.

Pamiętaj, żeby na wszelki wypadek wykonać kopię zapasową swoich modyfikacji! Gra po aktualizacji lubi je wyłączać, a nawet bezpowrotnie usuwać!

OBOWIĄZKOWE

Te mody uzupełnią grę o rozwiązania, bez których wydaje się niekompletna

MC Command Center

Pamiętacie jak Simy z poprzedniej części zakładały rodziny, zmieniały pracę? Usunięto to w The Sims 4. Modyfikacja MC Command Center przywróci wszystkie funkcje życiowe niekontrolowanych Simów i będziesz w stanie zaobserwować jak inne postaci pojawiają się w grze, przeprowadzają się i generalnie żyją własnym życiem.

POBIERZ

No More Culling

W grze znajduje się limit Simów. Kiedy limit zostanie przekroczony gra zwyczajnie się ich pozbywa. Ta modyfikacja zapobiegnie niepotrzebnemu usuwaniu Simów, których mogłeś nawet znać.

POBIERZ

Stuff Breaks Far Less Easily

Wyposażenie domu w The Sims 4 niszczy się zdecydowanie za często. Z użyciem tej modyfikacji pozbędziemy się tego problemu, nie na zawsze, bo byłoby to głupie, ale rzeczy będą niszczyć się rzadziej. Tak jak powinny od samego początku.

POBIERZ

Daily Save

Z pomocą tej prostej modyfikacji gra będzie dokonywać zapisu każdego dnia. Może się to okazać naprawdę przydatne, gdy sami zapomnimy zapisać grę, a z jakiegoś powodu nam się wyłączyła.

POBIERZ

KOSMETYCZNE

Te mody sprawią, że twoja gra stanie się atrakcyjniejsza w odbiorze

No Mosaic / Censor Mod

Chyba najczęściej pobierana modyfikacja. Pozbywa się cenzury, która pojawia się w momencie, kiedy nasza postać załatwia się albo jest naga. Nie dodaje ona koniecznych tekstur w tych momentach, ale z całą pewnością wygląda to lepiej niż rozmazany kwadrat.

POBIERZ

Evolve All Plants

Coś dla osób z własnym ogródkiem. Drobna zmiana, która sprawi, że Sim przy rozwijaniu naszych roślinek automatycznie, jak w przypadku podlewania, będzie przechodzić od rośliny do rośliny.

POBIERZ

Teen and YA Romance

The Sims 4 nie pozwalały młodym osobom się kochać i ta modyfikacja to naprawia. Młody Dorosły może teraz umawiać się z Nastolatką i na odwrót. Spokojnie, nie ma tutaj opcji, o których myślicie. Chodzi tylko o przytulanie czy flirt.

POBIERZ

Clutter Anywhere

Dzięki temu otrzymamy możliwość lepszego rozstawiania drobiazgów na półkach. Miła opcja dla osób, które lubią unikatowo urządzać mieszkanie i pchać w nie tak dużo, jak tylko się da.

POBIERZ

Less 'Musical Chairs', No Group Chat

Siadamy w knajpie i rozmawiamy. O nie, Sim przechodzi na krzesło dalej, muszę się dosiąść jak wariat. I tak ciągle. Bez przerwy. Z tą modyfikacją możemy prowadzić rozmowę na większą odległość niż żeby przerywać wszystko, bo osoba zmieniła tylko miejsce z kanapy na fotel.

POBIERZ

Electronic Anywhere

Podobny mod do Clutter Anywhere, tym razem możemy rozstawiać sprzęt RTV w dowolny sposób.

POBIERZ

Always Start Lots Paused

Modyfikacja zatrzymuje grę za każdym razem, kiedy dopiero wchodzimy do jakiejś posiadłości czy miejsca. Jak już nam się wczyta, możemy spokojnie grę odpauzować.

POBIERZ

DLA SIMÓW

Z pomocą tych modyfikacji odmienisz swoich Simów nie do poznania

Ooh Smoothish

Zmiana wyglądu skóry dla naszych Simów. Lepszy, atrakcyjniejszy i bardziej szczegółowy.

POBIERZ

Body Hair

Zdecydowanie tego zabrakło, bo jak poczuć się męskim bez niesamowicie odrażającego owłosienia.

POBIERZ

BOD-E (Body Enhancement)

Gdyby było ci mało i chcesz mieć Simów jak z okładki magazynu, to proszę bardzo, uwydatnienie męskich klat.

POBIERZ

Eye Love You!

Moim zdaniem jedna z najlepszych modyfikacji na oczy. Wyglądają lepiej, ale nie odbiegają za szczególnie swoim realizmem od gry.

POBIERZ

Defined Behinds

W skrócie... poprawka pupy. Znaczy uwydatnienie.

POBIERZ

Mask Mod

Kompletnie bezużyteczna modyfikacja, która pozwala ci na założenie kanapy na głowę.

POBIERZ

JESZCZE WIĘCEJ

Inne modyfikacje, znani autorzy

Więcej modyfikacji znajdziecie na stronie Mod The Sims oraz wśród społeczności, która często zakłada własne strony www, aby dzielić się swoimi pracami. Oto kilku autorów, których mogę polecić. Na wszystkim znajdziecie ubrania dla swoich Simów, nowe meble i resztę rzeczy.

LumiaLover

Rope

Veranka

An Unearthly Child

Maxis Match

Marigold

A Very Special Snowflake
23 czerwca 2016 - 22:23