Wieża Durlaga pod lupą - Aureus - 13 września 2016

Wieża Durlaga pod lupą

Część z Was może kojarzyć niezbyt znany w Polsce kanał YouTube Extra Credits. Prowadzi go grupa osób pracujących dla różnych wydawców gier wideo (głównie AAA) a zarazem analityków tej branży, z których część organizuje zajęcia z tworzenia gier na amerykańskich uczelniach.

Ostatnio ekipa z Extra Credits stworzyła mającą pięć odcinków serię krótkich filmików, które mają wspólny temat: Wieżę Durlaga z gry Baldur's Gate (wprowadzonej w dodatku).

Seria skupia się na pierwszych poziomach lokacji, ale też na jej bezpośrednim otoczeniu
i ulokowaniu w świecie gry.

Filmiki dostępne są jedynie po angielsku, ale osoby znające język i zainteresowane tworzeniem gier zdecydowanie zyskają na zagłębieniu się w temat. Wedle Extra Credits twórcy tego dungeonu nieustannie podejmowali  mające ogromne znaczenie decyzje, co w praktyce zaowocowało utworzeniem jednego z najlepiej przemyślanych połączeń intrygującej przygody, ciekawej walki i klimatycznych zagadek.

Jeżeli lubicie cRPG-i i macie wrażenie, że wiele jaskin, zamczysk czy ogólnie podziemi jest dość nudnawych: omówienie zawarte w tych filmikach pomoże Wam określić, jak zrobić "to" dobrze i czego Wam, być może, zabrakowało podczas gry. Choć grając często nie dostrzegamy takich smaczków, po zastanowieniu okazuje się, że, faktycznie, w dobrych projektach nic nie pojawia się "ot tak, żeby było".

Link do pierwszego odcinka i jego playlisty:

Aureus
13 września 2016 - 18:13