Najciekawsze premiery - marzec - Ozzy - 28 lutego 2018

Najciekawsze premiery - marzec


Luty powoli się kończy, najwyższy czas, aby sprawdzić, jakie premiery gier przyniesie nam kolejny miesiąc. W tym zestawieniu znajdzie się 6 tytułów, które dla mnie są najciekawsze w całym miesiącu. Zdecydowanie będzie w co grać. Gry ułożone są ze względu na datę premiery.


 

1. Battlezone: Combat Commander (PC) - premiera 1.03.2018

Battlezone: Combat Commander to zremasterowana wersja gry wydanej w 1999 roku. Tytuł został wyprodukowany przez Big Boat Interactive, natomiast za wydanie odpowiedzialna jest firma Rebellion.

Battlezone to połączenie RTSa z pierwszoosobową strzelaniną, w której wcielamy się w rekrutów International Space Defense Force. Jednostka została powołana do życia przez USA i Związek Radziecki po to, aby stawić czoła przybyszom z kosmosu.

Grę obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Sterując żołnierzem ISDF wykonamy dwadzieścia cztery misje i zwiedzimy sześć różnorodnych lokacji.

Poza typowymi dla strzelanek elementami, ważną rolę odgrywa mechanika znana z gier RTS. Będziemy musieli budować bazy, fabryki, gromadzić surowce i rekrutować nowe jednostki do walki z najeźdźcą. Poza trybem dla jednego gracza produkcja oferuje także rozbudowany multiplayer.

2. Guns, Gore & Cannoli 2 (PC,PS4,XONE) - premiera 2.03.2018

Guns, Gore & Cannoli to dwuwymiarowa gra slide-scrollowa, w której wcielamy się w gangstera Vinniego Cannoli. Akcja gry toczy się w Europie podczas II Wojny Światowej, 15 lat po wydarzeniach z pierwszej części.

Nasz bohater do walki z wszystkimi, którzy staną na jego drodze, otrzymuje dość pokaźny arsenał. Może korzystać ze strzelb, karabinów, pistoletów, poza tym świetnie sobie radzi z podwójnymi skokami, turlaniem się, czy używaniem dwóch broni jednocześnie. A przyjdzie mu walczyć nie z byle kim, bo poza żołnierzami będziemy musieli pokonać także mutanty, zombie i inne stwory. W walce możemy także wykorzystać interaktywne elementy otoczenia takie jak beczki, platformy, skrzynie czy działka stacjonarne.

Gra oferuje tryb dla jednego gracza, ale możemy także rozegrać kampanię w ramach lokalnego trybu współpracy.

Dla fanów Metal Slug, pozycja „must have”.

3. Northgard (PC) - premiera 7.03.2018

Northgard to gra strategiczna, której akcja osadzona jest w świecie mitologii nordyckiej. Za produkcję tytułu odpowiedzialne jest studio Shiro Games, które wcześniej stworzyło cykl Evoland.

Gra opowiada o wikingach, którzy w poszukiwaniu nowych ziem natrafiają na bogaty ląd o nazwie Northgard. Na miejscu okazuje się jednak, że muszą stawić czoła siłom, które władają krainą.

Northgard to klasyczny RTS, który całymi garściami czerpie z takich klasyków jak chociażby Age of Empires. Mamy tu do czynienia z budowaniem osady, pozyskiwaniem surowców czy też rekrutowaniem nowych jednostek. W grze pojawia się także kilka nowych elementów charakterystycznych dla miejsca, w którym toczy się akcja. Ze względu na klimat jak panuje na dalekiej północy, będziemy musieli zapewnić naszemu klanowi odpowiednie warunki do przeżycia. Jedna z gier, na które czekam najbardziej.

4. Titan Quest: Anniversary Edition (PS4,XONE) - premiera 20.03.2018

Jedyny remaster w tym zestawieniu. Titan Quest: Anniversary Edition to odświeżona wersja gry hack’n’slash wydanej pierwotnie na komputery osobiste w 2006 roku. Jest to jeden z lepszych tytułów w swoim gatunku, który był stawiany razem z Sacredem zaraz obok serii Diablo.

Za produkcję odpowiedzialne są dwa studia: THQ Nordic oraz Iron Lore, które stworzyło pierwszą część gry.

Warto wspomnieć krótko o fabule gry, ponieważ została ona osadzona w dość ciekawym uniwersum, a mianowicie w starożytności bazującej na mitologiach Grecji, Egiptu, Babilonu i Chin. Naszym zadaniem będzie znalezienie sposobu na pojmanie tytanów, którzy zbiegli z więzienia po tym, jak zostali pokonani przez starożytnych bogów. Poza podstawową wersją gry, mamy do dyspozycji także rozszerzenie fabularne o nazwie Immortal Throne, w którym nasz bohater przemierza podziemia Hadesu, walcząc z największymi złoczyńcami znanymi z mitologii greckiej.

Sama mechanika nie zmieniła się od wydania pierwowzoru i nadal jest typowym przedstawicielem action RPG, mimo to do produkcji zostało wprowadzone ponad 1000 zmian. Poza oprawą graficzną, twórcy urozmaicili produkcję dodając m.in. nowych przeciwników i bossów, ulepszona została sztuczna inteligencja wrogów i towarzyszy, pojemność ekwipunku itp.

5. Far Cry 5 (PC,PS4,XONE) - premiera 27.03.2018

Zdecydowanie największa, najbardziej rozpoznawalna i najbardziej wyczekiwana premiera marca. Samej serii Far Cry raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Tym razem nie udajemy się do egzotycznych krajów, a do najmniej zaludnionej części USA, czyli Montany.

Naszym zadaniem będzie zniszczenie organizacji The Project At Eden’s Gate, która pod przykrywką fanatycznego kultu religijnego prowadzi działalność przestępczą.

Po raz pierwszy w historii serii nie wcielimy się w bohatera, który jest narzucony przez twórców. Postać od początku stworzymy sami, mając do wyboru np. płeć. Nowością jest także to, że kampanię fabularną będziemy mogli ukończyć w pojedynkę lub z innym graczem.

Tak jak w poprzednich częściach będziemy mieć do dyspozycji w pełni otwarty świat (największy w historii serii). Piechotą oraz przy pomocy różnych pojazdów, będziemy mogli się dostać w każdy zakątek mapy. Rozwinięty został także system craftingu, dzięki któremu będziemy mogli tworzyć, ulepszać i naprawiać uzbrojenie. Wzorem Far Cry Primal będziemy mogli także oswajać dzikie zwierzęta, które będą mogły pomóc nam w walce.

6. Agony (PC,PS4,XONE) - premiera 30.03.2018

Agony to survival horror tworzony przez polskie Madmind Studio. W grze wcielimy się w bohatera, który z niewyjaśnionych przyczyn trafia do piekła. Cierpi na amnezję i nie pamięta kim był za życia, oraz w jaki sposób zginął. Wiemy tylko, że jest to postać historyczna. Naszym zadaniem jest znalezienie drogi ucieczki z tego miejsca i próba dotarcia do prawdy, dlaczego musieliśmy opuścić ziemski padół.

Nie dostaniemy broni, którą z biegiem czasu będziemy mogli ulepszać. Nie dostaniemy super mocy, dzięki którym będziemy mogli pokonać zastępy demonów. W jaki sposób mamy więc przetrwać? Ukrywać się, unikać spotkania z przeciwnikami, przez cały czas pozostawać w cieniu. Jedyna umiejętność, jaką zostaniemy obdarzeni to możliwość opanowania ciał innych nieszczęśników, którzy razem z nami cierpią piekielne męki. Dzięki temu znajdziemy naczynie dla naszej duszy, co pozwoli na uniknięcie bezpośredniej konfrontacji z władającą piekłem Czerwoną Boginią oraz jej pomocnikami.

Za tytuł odpowiedzialne jest studio, w którym pracują osoby tworzące wcześniej takie gry jak: The Division, Wiedźmin 3, Sniper: Ghost Warrior 2 czy Enemy Front.


Ozzy
28 lutego 2018 - 16:11