Deus Ex Human Revolution - shooter który nie jest shooterem - kwiść - 13 sierpnia 2010

Deus Ex Human Revolution - shooter, który nie jest shooterem

Eidos udostępnił dzisiaj kolejny trailer ich najnowszej produkcji, czyli Deus Ex Human Revolution. Filmik niczego sobie, ale znalazłem coś ciekawszego. Wraz z trailerem na stronie Eurogamera ukazał się wywiad z głównym projektantem gry, niejakim  Jean-François Dugasem, który próbuje nas przekonać, że udało mu się stworzyć shootera, który shooterem nie jest o_O Trudno to wytłumaczyć, więc lepiej zacytuje jego wypowiedź.

Honestly, I know when we said it's going to have auto-regen and a cover system and shooting is not going to be stat-based anymore, a lot of people went, "oh my God! Now they're doing just an action game and it's all about running around and shooting."
It's a fair concern when you just hear that this way. I totally understand it. But it has never been our goal to transform Deus Ex into a shooter game.
We wanted to make sure that the components like stealth and combat, and all the possibilities of being able to upgrade yourself to be better in those areas, the RPG aspect of that, it stays all in place.

W skrócie, dla nieznających angielskiego:

Wiem, że zapowiedzieliśmy wcześniej auto regenerację, system osłon i strzelanie nie oparte na statystykach. Po tych słowach, wiele osób mogło się przestraszyć, spodziewając się kolejnej gry akcji o strzelaniu i bieganiu. Rozumiem te obawy, ale naszym celem nigdy nie było zmienianie Deus Exa w shootera. Chcemy żeby gracze nadal mogli ulepszać swojego bohatera, czyniąc go sprawniejszym w walce czy skradaniu, tak jak to miało miejsce w poprzednich częściach.

A tak według mnie brzmi sens powyżej wypowiedzi:

Robimy shootera z ograniczonymi możliwościami rozwoju bohatera, podobnymi do tych znanych z BioShocka czy Singularity, ale zamiast sprzedawać go jako shooter z elementami RPG, zareklamujemy go jako RPG z elementami shootera. Ludzie się na to nabiorą, a my zarobimy więcej kasy sasasasasasa (w tym miejscu szaleńczy śmiech Brzydala z Troskliwych Misiów).

Nie wiem jak wy, ale dla mnie to wielka ściema i próba zrobienia ludzi w balona. Oczywiście cały czas mam nadzieje, ze wyjdzie im świetny shooter, ale PLZ niech nie robią z ludzi debili i nie gadają takich głupot ;)

Poniżej możecie obejrzeć wspomniany na wstępie trailer, a tutaj pełną wersję wywiadu.

kwiść
13 sierpnia 2010 - 21:26