Nintendo 3DS - data premiery ostateczny wygląd i filmik ze wszystkich gier. - kwiść - 29 września 2010

Nintendo 3DS - data premiery, ostateczny wygląd i filmik ze wszystkich gier.

Specjalna konferencja Nintendo już za nami i muszę przyznać, że nie spodziewałem się, aż tak dużej ilości informacji. Poznaliśmy m.in. datę premiery, ostateczny wygląd sprzętu, cenę w Japonii oraz przede wszystkim mogliśmy podziwiać filmik prezentujący wszystkie zapowiedziane do tej pory gry.

Premiera w Japonii została zapowiedziana na 26 lutego, a cena konsoli ma wynieść ¥25,000 (około 300$). Europa i Ameryka musza niestety poczekać nieco dłużej. Tam sprzęt ukaże się najprawdopodobniej w marcu i nadal niewiadomo ile będziemy musieli za niego zapłacić. Co do ostatecznego wyglądu to nie różni się on zbytnio od tego co widzieliśmy na E3. Godna uwagi jest jedynie zmiana koloru analoga oraz nowy, całkiem... stylowy stylus ;)

 Zdecydowanie najciekawszym elementem pokazu była prezentacja wszystkich zapowiedzianych do tej pory gier. Mogliśmy zobaczyć w akcji m.in. Dead or Alive, Kid Icarus, Animal Crossing czy Resident Evil. Szczerze, poza tym ostatnim tytułem, grafiką 3DS nie zachwyca. Jest dużo lepiej niż na starym Dual Screenie, ale większość pokazanych gier równie dobrze mogłaby się ukazać na PSP, które ma już przecież swoje lata. Oczywiście, nie można zapominać, że wszystkie prezentowane gry będą obsługiwać ekranik 3D, więc z ostateczną oceną wrażeń wizualnych musimy niestety poczekać do przyszłego roku. Opisywany filmik znajdziecie tutaj.

kwiść
29 września 2010 - 10:20