Taktyczne Blacklight: Tango Down za tydzień na PlayStation 3 - Jiker - 18 października 2010

Taktyczne Blacklight: Tango Down za tydzień na PlayStation 3

Taktyczna strzelanina Blacklight: Tango Down, która w lipcu debiutowała na Xboksie 360 i PC, w przyszłym tygodniu zagości w ofercie serwisu PlayStation Network. Produkcja, która pomimo mocno średnich ocen zdołała przekonać do siebie całkiem sporą liczbę użytkowników 360-tki, trafi do sprzedaży 27 października i będzie kosztować na amerykańskim PSN 15 dolarów.

Blacklight w wersji na PS3 zostanie odpowiednio usprawnione względem oryginału. Dojdą wszystkie łatki, a także dodatkowa funkcja Jon-in-Progress, pozwalająca przyjaciołom dołączyć do rozgrywki bez konieczności czekania na koniec rundy/meczu.

Czym jednak jest w ogóle Blacklight: Tango Down? To taktyczny FPS, w którym przenosimy się do niezbyt odległej przyszłości. Wcielamy ssię w członków specjalnej jednostki wojskowej, a naszym celem jest zlokalizowanie zbuntowanego amerykańskiego pułkownika CIA. Oprócz kampanii dla jednego gracza przygotowano też tryby wieloosobowe, w tym misje przeznaczone do kooperacji z innymi graczami. Całość hula na silniku graficznym Unreal Engine 3.

Swoją drogą, sprzedaż "jedynki" musiała być naprawdę udana, skoro już w tydzień po premierze edycji na Xboksa 360 twórcy ze studia Zombie zdecydowali się na oficjalną zapowiedź kontynuacji. Do jej premiery dojdzie wiosną przyszłego roku - być może już na wszystkich trzech platformach jednocześnie.

ps. Poniżej dwa filmy prezentujące część pierwszą (tryby multi i kampania single player):

Jiker
18 października 2010 - 13:13