Najciekawsze gry Xbox LIVE Arcade w 2011 roku cz. 1 - Hed - 17 grudnia 2010

Najciekawsze gry Xbox LIVE Arcade w 2011 roku, cz. 1

W tym roku posiadacze Xboksów 360 otrzymali kilka gier z cyklu Xbox LIVE Arcade na najwyższym poziomie. O takich hitach jak Super Meat Boy, Lara Croft and the Guardian of Light, czy Limbo będziemy pamiętać przez lata. Na szczęście przyszły rok zapowiada się równie ciekawie. Z tego powodu postanowiliśmy sprawdzić na co warto czekać.

Might & Magic: Clash of Heroes

Polscy gracze znają serię Might & Magic przede wszystkim z erpegów oraz charakterystycznych strategii turowych (Heroes of Might & Magic). Ubisoft i studio Capybara Games przeniosły uniwersum także na konsolę DS w Might & Magic: Clash of Heroes. Wysoko oceniana gra trafi w przyszłym roku na Xbox LIVE Arcade.

Might & Magic: Clash of Heroes nie przypomina poprzednich odsłon serii. Przygoda utrzymana w mangowej stylistyce łączy elementy japońskich RPG z turowymi bitwami, które w rzeczywistości są logicznymi łamigłówkami. Skrzyżowanie Might & Magic i Puzzle Questa wypadło świetnie na konsoli przenośnej i może stać się hitem także na Xboksie 360.

Trine 2

Baśniowy klimat, trójka bohaterów, wciągająca przygoda i zagadki wymagające manipulowania różnymi obiektami. To główne cechy Trine, platformówki studia Frozenbyte, która została wydana w 2009 roku i zdobyła uznanie recenzentów oraz graczy. Twórcy obiecują, że w przyszłym roku otrzymamy drugą część serii, a w niej „500% więcej tęczy.”

W grze wcielimy się ponownie w trójkę bohaterów uwięzionych w jednym ciele – wojownika, złodziejkę i maga. Każda z postaci dysponuje własnymi umiejętnościami, a w drugiej odsłonie serii zostaną one poszerzone. Oprócz tego autorzy pracują nad dodaniem rozgrywki kooperatywnej online/offline, której brakowało w świetnym pierwowzorze.

Angry Birds

Na Xboksie 360 pojawi się jeden z największych hitów z iPhone’a, czyli Angry Birds. O przygodach „wkurzonych ptaków” już wspominaliśmy. Bohaterowie gry chcą dać w kość swoim odwiecznym przeciwnikom – świniom i odzyskać skradzione jaja. Sytuacja wymaga rozwiązań siłowych i poświęcenia. Na szczęście ptaki dysponują potężną wyrzutnią.

Mechanika Angry Birds jest banalna: gracz po prostu naciąga strunę z załadowanym ptakiem i próbuje strącić nim twierdzę przeciwników. Prosty pomysł zaowocował świetną grą i dobrą zabawą na wiele godzin. Jeszcze nie wiemy jakie niespodzianki studio Rovio szykuje dla wersji na Xbox LIVE, ale spodziewamy się dziesiątek poziomów i zwariowanego humoru.

Stacking

Tim Schafer jest znany przede wszystkim z zabawnych opowieści i nietypowych światów. Stacking to nowa gra studia założonego przez tego producenta, więc powyższych elementów nie może w niej zabraknąć. Wystarczy powiedzieć, że w produkcji pomożemy Charliemu, najmniejszej matrioszce świata, w rozwiązywaniu zagadek i uratowaniu rodziny.

Zdolności Charliego będą powiązane z jego naturą – jako najmniejsza lalka wejdzie on bez problemu do innych mieszkańców matrioszkowego świata i przejmie ich właściwości. W ten sposób oszukamy przeciwników i rozwiążemy wszystkie łamigłówki. Nietypowa przygodówka zapowiada się świetnie i ma szansę zostać kolejną perełką na Xbox LIVE po Costume Quest.

BattleBlock Theater

Chyba większość posiadaczy Xboksa 360 kojarzy świetną grę kooperatywną Castle Crashers. Jej twórcy pracują nad nową produkcją, która powinna trafić do sprzedaży za kilka miesięcy. W BattleBlock Theater przeniesiemy się na tajemniczą wyspę i zostaniemy oszukani przez przyjaciela. Żeby uratować się i rozwiązać zagadkę trzeba będzie ukończyć wiele prób.

W BattleBlock Theater wcielimy się w postacie wyposażone w bronie i przemierzające skomplikowane poziomy. Zabawę dla jednego gracza urozmaicą: tryb kooperacji oraz różne grupowe mini-gierki. Gra z pozoru przypomina standardową platformówkę, chociaż znając studio The Behemoth dostaniemy w niej sporo nietypowych rozwiązań.

To oczywiście nie wszystkie interesujące gry - do następnych powrócimy w drugiej części przeglądu.

Hed
17 grudnia 2010 - 12:10