Summer of Arcade – „boski” From Dust sprzedaje się świetnie! - Hed - 5 sierpnia 2011

Summer of Arcade – „boski” From Dust sprzedaje się świetnie!

From Dust to nowe dzieło Erica Chahi, twórcy legendarnego Another World, który powrócił po latach do tworzenia gier. Produkcja wydana przez Ubisoft na Xbox LIVE sprzedaje się świetnie i może poszczycić się mianem najmocniejszej premiery cyfrowej w historii wydawniczej firmy. W udanej grze wcielamy się w bóstwo i pomagamy plemieniu w walce z żywiołami.

Eric Chahi, skromny francuski twórca o niepozornych gabarytach, przypomniał gatunek „god like”, który umożliwia wcielenie się w siłę wyższą i wpływanie na losy świata. From Dust skupia się na manipulowaniu otoczeniem – gracz może przenosić ziemię, wodę czy lawę i w ten sposób kreować losy plemienia.

Gra spodobała się recenzentom i graczom, więc jej popularność nie dziwi. Ubisoft przekazał, że sprzedaż From Dust w ciągu jednego dnia przekroczyła wyniki dotychczasowych produkcji wydanych przez firmę na Xbox LIVE.

Duże zainteresowanie tytułem zwiększa szanse na przyszłe dodatki. Eric Chahi mówił w ubiegłym roku, że chciałby rozwijać grę po premierze i wzbogacić ją o kilka elementów, w tym chociażby tryb multiplayer i nowe poziomy.

From Dust kosztuje 1200 punktów Microsoftu i został wydany w ramach Summer of Arcade 2011. Tegoroczna edycja akcji jest na półmetku i dała nam tak udane produkcje jak Bastion i Insanely Twisted Shadow Planet.

Hed
5 sierpnia 2011 - 12:17