Twórcy Splosion Man i The Gunstringer dołączają do firmy Microsoft Studios - Hed - 12 października 2011

Twórcy Splosion Man i The Gunstringer dołączają do firmy Microsoft Studios

Firma Microsoft poinformowała o nabyciu studia Twisted Pixel, czyli autorów takich hitów jak Comic Jumper, Ms. Splosion Man, czy niedawny The Gunstringer. Tym samym, gracze mogą być pewni, że w przyszłości produkcje dewelopera, znanego z poczucia humoru, zwariowanych pomysłów i innowacyjnej rozgrywki, trafią na Xboksa 360.

Twisted Pixel dostarcza świetnej zabawy od 2006 roku i nieustannie gwarantuje nowe powody do śmiechu. Tak było w przypadku prostej, ale wciągającej i pomysłowej platformówki Splosion Man, która niedawno doczekała się kontynuacji (Ms. Splosion Man). Fani komiksów i humoru pamiętają też pewnie grę Comic Jumper. Ostatni hit producenta to The Gunstringer na Kinecta.

Phil Spencer, wiceprezes Microsoft Studios, zapowiedział, że kreatywność zespołu z Twisted Pixel przyda się w rozwijaniu platformy Kinect i Xbox LIVE w nowych kierunkach. Producenci Splosion Mana wyrazili radość z możliwości dołączenia do grona prestiżowych i rozpoznawalnych twórców gier, wśród których pojawiają się między innymi Lionhead Studios oraz Rare.

Hed
12 października 2011 - 17:14