Pierwsze wrażenia: demo Need for Speed: The Run - Hed - 18 października 2011

Pierwsze wrażenia: demo Need for Speed: The Run

W ofercie Xbox LIVE pojawiło się demo gry Need for Speed: The Run. W najnowszej produkcji firmy Electronic Arts i studia Black Box wybierzemy się w szaloną podróż przez Stany Zjednoczone. Czy warto zainteresować się tymi wyścigami? Tego dowiecie się tutaj.

W demie możemy wybrać dwa samochody: Lamborghini Gallardo lub Porsche 911 Carrera S (drugi jest dostępny dopiero po poleceniu gry znajomemu). Autorzy udostępnili trasy Desert Hills oraz Independence Pass. W pierwszej z nich musimy wyprzedzić dziesięć innych samochodów, a w drugiej pokonać jednego przeciwnika w wyjątkowo wymagających warunkach.

Nietypowe założenia Need for Speed: The Run wynikają z fabuły produkcji: w grze wcielimy się w bohatera, który bierze udział w nielegalnym wyścigu przez całe Stany Zjednoczone. W kolejnych etapach trafimy więc na inne przeszkody i otoczenia. Zróżnicowanie poszczególnych poziomów jest widoczne już w wersji demonstracyjnej.

Dwa etapy udostępnione w demie różnią się pod wieloma względami. Pierwszy z nich rozgrywa się w górzystej okolicy pokrytej piachem. Trasa rozpoczyna się na asfalcie, ale szybko zbacza na boczne szutrowe drogi. W Independence Pass ścigamy się za to na ośnieżonych stokach i omijamy lawiny śnieżne oraz głazy spadające z góry. Mówiąc krótko: jest bardzo widowiskowo.

Zabawa nie jest łatwa, bo musimy pędzić do przodu na złamanie karku, perfekcyjnie wchodzić w zakręty i uważać na przepaście. Ułatwieniem jest to, że w grze znajduje się opcja cofania czasu, dzięki której można wybrnąć z trudnej sytuacji bez konieczności powtarzania całego wyścigu. Twórcy przygotowali też kilka poziomów trudności.

Need for Speed: The Run wpisuje się w modę na wyjątkowo efektowne wyścigi. Produkcja stawia na ciekawy pomysł i może okazać się strzałem w dziesiątkę. Demo na pewno dostarcza sporo adrenaliny, więc fani gatunku powinni po nie sięgnąć. Grę można pobrać z poziomu konsoli lub na stronie Xbox.com (1,2 GB).

Warto przypomnieć, że firma Electronic Arts Polska zorganizowała konkurs na najlepszy czas w demie Need for Speed: The Run. Zwycięzca będzie mógł przejechać się prawdziwym Porsche 911 Carrera S. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie konkursu.

Hed
18 października 2011 - 17:35