The Wager – hazard żegluga i odkrywanie nowych lądów [gry za darmo] - Hed - 12 listopada 2011

The Wager – hazard, żegluga i odkrywanie nowych lądów [gry za darmo]

The Wager to gra stworzona przez studio Surprised Man w ramach konkursu Ludum Dare, w którym autorzy mieli tylko 72 godziny na opracowanie nowych projektów. Na szczęście, ekipa postanowiła kontynuować prace nad swoim dziełem i udostępnić je wszystkim zainteresowanym. Powstała produkcja niewielka i niedługa, ale za to sympatyczna i ciekawa.

W grze wcielamy się w żeglarza, który musi pokonać konkurenta w nietypowym zakładzie. Obaj zawodnicy zmagają się w odkrywaniu lądów i zarabianiu pieniędzy na ich sprzedaży. The Wager jest więc grą o żegludze morskiej, eksplorowaniu wysp i walce z żywiołami oraz chorobami. Wszystko to dostajemy oczywiście bezpłatnie. Więcej informacji o grze znajdziecie po przerwie.

Jak wygląda gra?

The Wager to oryginalna gra przygodowa, w której wcielamy się w śmiałka przystępującego do zakładu. Bohater musi odkryć więcej nowych lądów i tym samym zgromadzić większe bogactwo od swojego konkurenta, prowadzonego przez sztuczną inteligencję. Podczas zabawy przemierzamy nieznane wody, badamy wyspy i sprzedajemy je w portach.

Prosty pomysł na rozgrywkę został wykonany przy pomocy archaicznych środków. The Wager stawia na prostą grafikę i dużą porcję tekstu (opisy losowych zdarzeń). W zamian za to, dostajemy jednak grę zaskakującą na każdym kroku nowymi wydarzeniami i zwrotami akcji. Żeglugę przez nieznane, podczas której trzeba dbać o morale załogi i podejmować ryzyko.

Co dostajemy i za ile?

Jednorazowe przejście The Wager zabiera około dwóch godzin i dostarcza sporo dobrej zabawy. Początkowo odkrywanie lądów jest łatwe – nie musimy wypływać za daleko, aby zarobić pieniądze. Później jednak zapuszczamy się w coraz dalsze wyprawy, budujemy porty i skupujemy przydatne ulepszenia. Wszystko to wciąga i intryguje – grze nie brakuje uroku.

Produkcja ekipy znanej jako Suprised Man jest dostępna całkowicie za darmo i właściwie została wydana już jakiś czas temu. Piszę o niej teraz, bo niedawno deweloper wypuścił nową wersję (opatrzoną numeracją 1.2), w której usunięto sporo błędów i dodano parę rzeczy (przy okazji pojawiło się parę nowych błędów – 1.2.1 jest w drodze).

Czy warto ściągnąć?

The Wager to sympatyczna i zabawna produkcja, która świetnie nadaje się na przerywnik między większymi tytułami. Twórcy gry wpadli na dobry pomysł i zrealizowali go w ciekawy sposób. Mając ograniczone zasoby nie mogli pozwolić sobie na wyszukaną oprawę. To jednak nie przeszkadza, bo perypetie podróżnika i odkrywcy walczącego z czasem są wciągające.

Hed
12 listopada 2011 - 17:24