flash news (25.01) - barth89 - 24 stycznia 2012

flash news (25.01)

Nie wiecie skąd czerpać informacje? Gameplay.pl zaprasza w każdy poniedziałek, środę i piątek na flash news - skondensowaną porcję świeżych newsów ze świata gier, telefonów, sprzętu i filmu.

Minecraft LEGO, data QuakeCon 2012, Rocksteady i Wojownicze Żółwie Ninja, GLONASS w smartfonach Sony, nominacje do Oscara i wiele innych...

Gry:

 • Minecraft LEGO to fakt - pamiętacie ostatnie zamieszanie wokół petycji w sprawie stworzenia zestawu klocków LEGO w świecie Minecrafta? Już teraz wiemy, że takowe faktycznie się ukażą, nie znamy jednak bliższych szczegółów.
 • Zapowiedź Ninja Gaiden 3 - jeśli nie możecie doczekać się premiery najnowszej gry od Team Ninja to zachęcam Was do zapoznania się z artykułem destructoid.com, który podsumowuje wszystko co do tej pory wiemy o Ninja gaiden 3. Premiera gry na PS3 i X360 już w marcu.
 • Zobacz teaser Rising Storm - dodatek do gry Red Orchestra 2 doczekał się kolejnego materiału wideo. Tym razem mamy do czynienia z wprowadzeniem do historii, która zostanie przedstawiona w grze. Trzeba przyznać, że klimatem pasuje do popularnego serialu emitowanego na kanale HBO (ostatnio też TVP), pod tytułem "Pacyfik".
 • GTA V i EMI Music Publishing - wszystko wskazuje na to, że w najnowszej odsłonie serii Grand Theft Auto studio Rockstar skorzysta z zasobów muzycznych EMI Music Publishing. Wiąże się to oczywiście ze stacją radiową konkretnego okresu.
 • Znamy datę QuakeCon 2012 - Bethesda ogłosiła, że tegoroczna impreza tematyczna id Software odbędzie się w dniach 2 - 5 sierpnia w Dallas (Teksas). Wstęp na imprezę jest darmowy, a odwiedzający będą mogli, tradycyjnie, wziąć udział w licznych turniejach i zapoznać się z nowymi tytułami producenta.
 • Splash Damage gotowe do akcji - twórcy gry Brink (oryginalnej, która jednak nie odniosła wielkiego sukcesu) zapowiedzieli, że rok 2012 będzie dla nich bardzo udany za sprawą gier na różne platformy, nad którymi pracują lub mają zamiar pracować.
 • Rocksteady przerzuca się na Żółwie Ninja? - plotki głoszą, że Rocksteady (Batman: Arkham Asylum/City) pracuje nad grą, która miałaby nosić tytuł Teenage Mutant Ninja Turtles: Manhattan Crisis, której bohaterami byłyby zbuntowane i mroczne Żółwie Ninja.

Mobile & tech:

 • Data premiery Iconia Tab A510 w Europie - nowy tablet firmy Acer trafi do sprzedaży w Europie już w kwietniu. Przypomnijmy, że w tablecie zastosowany zostanie układ Nvidia Tegra 3, a oparty będzie na systemie Android 4.0.
 • Propozycja dla iPhone 5 - w sieci pojawił się ciekawy koncept dla nowego smartfona od Apple - chodzi o główny przycisk ("home"), który mógłby mieć ciekawe zastosowanie.
 • Kilka ciekawych pomysłów na auta - pozostajemy przy konceptach. Tym razem zachęcam Was do obejrzenia kilku interesujących rysunków koncepcyjnych aut różnych marek. Szczególnie interesująco wygląda kierownica zastosowana w jednym z modeli Volkswagena.
 • GLONASS w smartfonach Sony - wszystkie nowe smartfony od Sony będą wyposażone w rosyjski system pozycjonowania GLONASS, który działa podobnie jak GPS, ale jest jeszcze bardziej dokładny (zwłaszcza w terenach zurbanizowanych).

Film:

 • Okulary 3D jak z "Gwiezdnych Wojen" - 10 lutego będzie miała miejsce światowa premiera filmu pierwszej części kosmicznej sagi Georga Lucasa, pt. "Mroczne Widmo". Z tej okazji sieć kin AMC dla widzów w USA przygotowały specjalną wersję okularów 3D, przypominających te, które wykorzystywane były podczas wyścigów podów.
 • Kompletna lista nominacji do Oscara - nic dodać, nic ująć. Przypomnijmy, że w kategorii "filmów obcojęzycznych" nominowany został film Agnieszki Holland"W ciemności".
barth89
24 stycznia 2012 - 23:11