flash news (16.04) - barth89 - 13 kwietnia 2012

flash news (16.04)

Nie wiecie skąd czerpać informacje? Gameplay.pl zaprasza w każdy poniedziałek, środę i piątek na flash news - skondensowaną porcję świeżych newsów ze świata gier, telefonów, sprzętu i filmu.

Czy Valve stworzy konsolę przy współpracy z Apple, przypominamy sobie The Legend of Zelda: The Wind Waker, recenzja konsolowego Wiedźmina 2 i jego porównanie z wersją pecetową, nowy trailer Spirit Camera, przygodówki mają się dobrze, YouTube zapłaci każdemu, nowy trailer "The Amazing Spider-Man" i znacznie więcej...

GRY:

 • Wspomnień czar, czyli The Legend of Zelda: The Wind Waker - jeśli nie słyszeliście nigdy o tej produkcji Nintendo, autorstwa Shigeru Miyamoto to może najwyższy czas, by się z nią zapoznać? Gra ujrzała światło dzienne w 2003 roku w wersji na GameCube'a.
 • Gry przygodowe mają się dobrze - wydawałoby się, że trendy się zmieniają. Gracze wolą gry prostsze, krótsze i bardziej (popularne słowo) casualowe. Twórca nadchodzącej gry Resonance, Vince Twelve, ma inne zdanie w tym temacie.
 • Techniczna strona gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Edycja Rozszerzona - do czego porównać Edycję Rozszerzoną świetnej gry CD Projekt RED? Oczywiście do jej pecetowego pierwowzoru. Dzięki temu artykułowi dowiecie się, jaka jest różnica między wersją pecetową i konsolową.
 • Nowy trailer Spirit Camera - produkcja firmy Tecmo, której pełna nazwa brzmi The Spirit Camera: The Cursed Memoir, będąca pobocznym tytułem serii Fatal Frame, doczekała się trailera premierowego. Jest się czego bać?
 • Ćwicz i graj - pewien pomysłowy jegomość z Kanady, Brent Smith, wpadł na pomysł, by połączyć ze sobą rower stacjonarny, telewizor i grę Mario Kart. Co z tego wyszło? Coś w sam raz dla osób, którym nie chce się ruszyć sprzed monitora nawet, gdy pogoda zachęca do rowerowej wycieczki.
 • Recenzja Wieśka 2 - jaką notę mogła otrzymać konsolowa wersja świetnego Wiedźmina 2? Eurogamer ocenił ją na 9/10. Wszystko wskazuje na to, że CD Projekt RED ma powody do dumy.

MOBILE & TECH:

 • Huawei Ascend G300 daje radę - wyposażony w procesor o taktowaniu 1GHz, pamięć operacyjną 512MB, ekran o przekątnej 4" i rozdzielczości 800 x 480 smartfon  Huawei Ascend G300 kosztuje 100 funtów, więc z pewnością zainteresuje sporo osób.
 • Apple łączy się z Valve? - dyrektor generalny firmy Apple, Tim Cook, złożył ostatnio wizytę w głównej siedzibie Valve. Nie trzeba chyba dodawać, że pojawiła się cała masa spekulacji związana z tym wydarzeniem? Czyż Valve nie pracuje nad własną konsolą?
 • YouTube płaci każdemu - dobra wiadomość dla wszystkich osób, które od czasu do czasu wrzucą na swój kanał YouTube jakiś materiał wideo. Nie jest już potrzebne partnerstwo, by otrzymywać wynagrodzenie za dodawane filmy - możemy liczyć na kasę pochodzącą z reklam.

FILM:

 • Nowy trailer "The Amazing Spider-Man" - możemy już obejrzeć nowy zwiastun kolejnej części filmu o człowieku-pająku, która do polskich kin trafi 6 lipca tego roku.
 • Najlepsze i najgorsze promocje filmów - w ubiegłym tygodniu zebrało się kilka reklam, trailerów i plakatów filmowych, z których za najlepszy uznać możemy między innymi trailer filmu "Looper", a za najgorszy - filmu "LOL".
barth89
13 kwietnia 2012 - 11:02