flash news (21.05) - barth89 - 17 maja 2012

flash news (21.05)

Nie wiecie skąd czerpać informacje? Gameplay.pl zaprasza w każdy poniedziałek, środę i piątek na flash news - skondensowaną porcję świeżych newsów ze świata gier, telefonów, sprzętu i filmu.

Max Payne 3 na czterech DVD, historia produkcji Wiedźmina 2, The Elder Scrolls Online singlowym MMO, darmowa aplikacja do obserwacji statusu serwerów Diablo III, nowy patent Apple, "Avengers" wciąż na szczycie, najnowsze plakaty filmowe i znacznie więcej...

GRY:

 • Max Payne 3 na PC na czterech DVD - Max Payne 3 potrzebuje 35 GB wolnego miejsca na dysku twardym. Nie dziwi więc, że jakoś te dane muszą być przetransportowane. Jeden z dystrybutorów gry na świecie, firma E-Xpress, informuje, że gra ukaże się na czterech płytach DVD.
 • Jak powstawał Wiedźmin 2 - Eurogamer zainteresował się dewelopingiem rodzimego Wiedźmina 2. Artykuł nie dotyka tylko samej produkcji gry, ale też jej adaptacji na Xboxa 360.
 • Recenzja Diablo 3 - czy najważniejszym wydarzeniem branżowym (i nie tylko) maja jest premeira Maxa Payne'a 3? Na pewno nie. A może DiRT: Showdown? To już na 100% nie. Najważniejszym wydarzeniem maja jest premeira Diablo III, którego recenzję znajdziecie w tym miejscu. Ocena? 9/10. Zawiedzeni?
 • The Elder Scrolls Online singlowym MMO? - bycie bohaterem w grze RPG może znaczyć tyle, że wszystko kręci się wokół głównego bohatera (gracza), że to on ma ocalić świat i na nim spoczywa obowiązek udowodnienia wszystkim, że jest najbardziej wyjątkową istotą w całej galaktyce. Ale jak osiągnąć taki efekt w grze MMO, w której takich samych graczy jest... mnóstwo (delikatnie mówiąc)? The Elder Scrolls Online ma graczowi takie uczucie zapewnić.
 • Worms Revolution z fizyką wody - najnowsza część gry z sympatycznymi robalami w roli głównej wzbogaci się o kilka nowości. Jedną z nich będzie możliwość rozegrania rundki pod wodą (wraz z towarzyszącą jej fizyką). Pojawiły się też pierwsze screeny tych etapów.
 • Obserwuj serwery Diablo III z Androidem - można już pobierać darmową aplikację na telefony z Androidem (Diablo 3 Server Checker), dzięki której na bieżąco będziemy mogli śledzić status serwerów Diablo III na całym świecie.

MOBILE & TECH:

 • Oficjalna specyfikacja HTC Desire S - nowy smartfon HTC, nazywany przez wielu kontynuacją Wildfire S, zostanie wyposażony w procesor Snapdragon S1 o taktowaniu 600 MHz, 512 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej, slot na karty microSD, aparat o rozdzielczości 5 megapikseli oraz 3.5-calowy ekran HVGA. HTC Desire S do sprzedaży ma trafić jeszcze w maju.
 • Nowy patent Apple - firma Apple opatentowała właśnie nowy system wielopunktowego ustawiania ostrości. Takie rozwiązanie ma rzecz jasna świetnie działać z ekranami multitouch, które wykorzystywane są w urządzeniach Apple.

FILM:

 • Najlepsze i najgorsze promocje filmów z całego tygodnia - w ubiegłym tygodniu najlepiej spisał się "Ted" i jego plakat, a zawiódł trailer filmu "Hit and Run".
 • "Avengers" nie do przeskoczenia - trzeci weekend z rzędu film "Avengers" nie daje się przeskoczyć innym tytułom (np. "Battleship" czy "Dyktator") i niebawem stanie się najlepiej zarabiającym filmem na rynku amerykańskim w historii Disneya.
 • Plakaty filmowe z całego tygodnia - w tym tygodniu pojawiły się nowe plakaty takich produkcji, jak: "The Amazing Spider-Man", "Cosmopolis", "G.I. Joe Retaliation", "The Good Doctor" czy "Machete Kills".
barth89
17 maja 2012 - 22:09