News dnia (11.09): Steam wprowadza Big Picture - Mureet - 11 września 2012

News dnia (11.09): Steam wprowadza Big Picture

GNews to cykl opisujący najciekawsze wydarzenie dnia ze świata gier wideo okraszony moim subiektywnym komentarzem. Codziennie od poniedziałku do piątku.

Dziś na Steam'ie powinna pojawić się nowa funkcjonalność - Big Picture. Ma ona umożliwić... a z resztą, zobaczcie sami:

Podsumowując, po podłączeniu komputera do telewizora (za pośrednictwem kabla HDMI) będziemy mogli zmienić wygląd Steam'a na taki, który z łatwością obsługuje program za pomocą pada, jak również jego wbudowaną przeglądarkę. Automatycznie dostosuję się do rozdzielczości odbiornika dzięki czemu, stanie się bardziej czytelny na dużym ekranie.

I to tyle. W sumie nie za bardzo wiem, o co tyle krzyku. Fajnie, że jest, tylko po co? Umówmy się, aby z tego korzystać trzeba posiadać laptopa, przecież komputera stacjonarnego nie będziemy podłączać po to, aby "pobawić się" Steam'em. Tak więc podłączam zasilanie do notebook'a, a następnie kablem podpinam się do telewizora. Jak dla mnie za dużo roboty będąc w dobie, gdzie wszystko musi być od razu, natychmiast.
Obsługa pada... to też zastanawiająca rzecz. Aby móc sensownie z niego korzystać musiałbym posiadać ten bezprzewodowy, bo nie wyobrażam sobie ograniczenia przez kabel, a takie ma większość pecetowców. Heh... Valve oferuje również korzystanie z myszy i klawiatury, ale tego już kompletnie nie rozumiem.
Jeśli jesteśmy przy padach, warto napomknąć, że Valve stworzył nowy sposób pisania. Wygląda to mniej więcej tak:

Prezentuje się co najmniej interesująco. Sądzę, że z początku będzie okropnie trudno się przyzwyczaić, ale później możliwe, że okaże się naprawdę wygodne. Tylko zastanawiam się nad precyzją wyboru gałką analogową... Niemniej dla mnie jest to najciekawsza funkcja całego Big Picture.
Ocenę nowej funkcjonalności Steam'a zostawię na później, gdy już zdołam poznać ją osobiście. Póki co, zostaje bardziej w sferze ciekawostek, niż "pogromcy konsol" jak widniało w tytułach wielu serwisów.

Mureet
11 września 2012 - 13:29