Recenzja rękawiczek The North Face E-Tip Gloves - Mureet - 23 stycznia 2013

Recenzja rękawiczek The North Face E-Tip Gloves

Zima to taki okres, że człowiekowi nie chce się nigdzie wychodzić, szczególnie w mróz i śnieg. Ale cóż poradzić, każdy z nas musi iść do pracy/szkoły, zazwyczaj rezygnując z tego, co w trakcie drogi robimy, czyli przeglądania Internetu w naszych smartfonach, gdyż te nie reagują na dotyk rękawiczek. Jak to jednak bywa, mądre głowy czym prędzej wyszły oczekiwaniom klientów naprzeciw i stworzyły kilka modeli, które umożliwiają korzystanie z ekranów pojemnościowych bez ich zdejmowania. Jeden z nich to E-Tip Gloves firmy North Face.

Na pierwszy rzut oka rękawiczki wydają się dosyć zgrabne, a ich wykonanie solidne. Jednak jak to zwykle bywa, wygląd zazwyczaj potrafi zwieść na manowce...ale nie tym razem. Firma North Face postarała się i zadbała, aby ich produkt zachował odpowiednią jakość. Szwy są mocne, materiał choć cienki, to wytrzymały, a zadarć czy latających mimo woli nitek nie uświadczyłem. Czubek kciuka i palca wskazującego (i tylko one!) są dodatkowo pokryte srebrnym materiałem, dzięki któremu możemy korzystać z telefonu.

Niestety cienki materiał skutkuje, że E-Tip Gloves nie są najcieplejszymi rękawiczkami z jakich korzystałem. Dłonie może mi nie marzły, ale chłód był na tyle odczuwalny przy dłuższym użytkowaniu (ok. 10min) w większych mrozach chowałem je do kieszeni. Dlatego jeśli ktoś myśli, żeby zabrać je w góry, to niech nie zapomni o drugiej parze. Z resztą ze względu na ich  małe gabaryty, producent sam zaleca korzystanie z takiego rozwiązania. Jednak do warunków miastowych, gdzie co chwila wchodzimy do sklepu czy autobusu i nie jesteśmy narażeni na wyjątkowe mrozy oraz długie godziny spędzone na dworze, mogą być.

Materiał, z którego zostały wykonane rękawiczki jest ponadto dosyć śliski. Podczas korzystania z telefonu jedną ręką odczuwałem wrażenie, że zaraz mi się wyślizgnie. Nie pomagały gumowe wypustki, które miały zapewnić pewność chwytu. Zmuszało mnie to do użycia dwóch rąk, abym mógł bez obaw o upadek, korzystać z urządzenia. Nie ukrywam, że jest to pewnych sytuacjach uciążliwe, gdyż nie zawsze mamy obie dłonie wolne.

Dalej już jest na szczęście lepiej. Materiał, który umożliwia korzystanie z ekranów pojemnościowych sprawuje się rewelacyjnie. Za każdym razem reaguje bez zarzutów. W połączeniu z dobrze dopasowanym krojem rękawiczek, sprawia, że z E-Tip Gloves korzysta się naprawdę wygodnie. Bez problemu można surfować po Internecie, konfigurować ustawienia, a nawet grać! Podczas zabawy w takie gry jak Anomaly: Warzone Earth czy Jetpack Joyride nie odczuwałem wielkiego dyskomfortu. Gdybym miał bić rekord świata zapewne bym je zdjął, ale podczas niezobowiązującej rozgrywki na dworze sprawiają się naprawdę bez zarzutów.

Precyzja rękawiczek firmy North Face jest całkiem niezła, choć początkowo podczas pisania SMS-ów zdarzało mi się zakląć pod nosem, gdyż co chwila robiłem literówki. Problem w tym, że pisząc tekst na telefonie dotykowym, robimy to czubkiem palca. W tym miejscu firma North Face akurat umieściła szew, przez co zdarza się, że telefon raz reaguje, a raz nie. Szkoda, że specjalny materiał nie zachodzi trochę na paznokieć, aby można było wygodnie pisać. Na szczęście zwiększenie rozmiaru klawiszy klawiatury znacznie poprawiło moją dokładność pisania, a Swype zupełnie zniwelował problem literówek.

Niewielkie gabaryty, dobrze dopasowany do ręki krój oraz bezproblemowa reakcja na dotyk to tylko niektóre zalety rękawiczki E-Tip Gloves, które zaskakują precyzją i jakością wykonania. Niestety firma North Face nie uniknęła też paru wad, które nieco zaniżają ogólną ocenę. Niemniej uważam, że to dobry produkt i każdy kto nie może żyć bez swojego smartfona ani chwili, może rozważać zakup, pozostałe osoby mogą traktować to jako gadżet.

OCENA: 7

Plusy:
+ jakość wykonania
+ reakcja na dotyk
+ precyzja
+ dobre dopasowanie do ręki
+ niewielkie gabaryty

Minusy:
- szew na czubkach palców
- odczuwalny chłód przy niższych temperaturach
- śliski chwyt

Mureet
23 stycznia 2013 - 07:39
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
23.01.2013 08:50
zanonimizowany579358
105
Senator

A cena jaka? W sumie te rękawiczki to nic specjalnego, już lepiej kupić jakieś skórzane.

23.01.2013 08:53
Goozys[DEA]
👎
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Tez mam te rekawiczki. Padaczne wrecz niemozliwie.

23.01.2013 09:16
Mureet
odpowiedz
Mureet
21
Chorąży

@sebogothic
Jak dobrze poszukasz, to za jakieś 65-70zł powinno się coś znaleźć. Niestety nie jestem w stanie dokładnie sprecyzować ceny, gdyż rękawiczki dostałem w prezencie.

23.01.2013 09:55
le'maadr
odpowiedz
le'maadr
35
tak bardzo zajebisty

och, nadeszła zima i nie możesz korzystać na dworze ze swojego smartfona, to takie straszne

23.01.2013 14:01
Stalin_SAN
odpowiedz
Stalin_SAN
56
Valve Software

W takich cieniutkich rękawiczkach to bym łapy po 5 minutach nie czuł, więc dzięki, ale nie.

23.01.2013 14:36
Sno[W]bull
👍
odpowiedz
Sno[W]bull
57
Pretorianin

Za kilka złotych kupiłem najzwyklejszy rysik. Sprawdza się bardzo dobrze, jednak używam go tylko wtedy gdy jeżdżę rowerem.
Na co dzień bez niego sobie radze i nie jest źle. :)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze