10 najbardziej niedocenionych gier przez konsumentów (cz.2) - Chuca - 15 września 2012

10 najbardziej niedocenionych gier przez konsumentów (cz.2)

Jako, że ostatnio różnych rankingów na gameplay'u jest sporo, tak więc i ja oryginalnie zaprezentuje swój. Przed Wami lista najbardziej niedocenionych gier przez konsumentów. Żeby było ciekawiej postanowiłem ukazać gry z zeszłej generacji (z jednym małym wyjątkiem), które chyba już nie mają szans na powrót (obym się mylił!).

Miejsce 5

Fahrenheit

Wynik sprzedaży - 260 tysięcy egzemplarzy

Tytuł przełomowy, protoplasta Heavy Rain'a, dla jednych kamień milowy w dziedzinie tworzenia gier, dla innych przegadana gra-film. Przygotowując się na Beyond: two souls warto prześledzić jak to z tym Cage'em i Quantic Dreams było na początku. Zapewniam, że nie będziecie zawiedzeni, jeśli tylko nie przeszkadza Wam fakt, że więcej się tu myśli, niż eksterminuje oponentów. Niewiele gier pozwala nam na tak nieliniową rozgrywkę, przy tak dorosłym scenariuszu( który pod koniec troszkę przesadza z paranormalnymi motywami, ale może Wam się to spodoba).

Miejsce 4

Okami

Wynik sprzedaży - 1,14 miliona egzemplarzy 

Oto przed Wami gra, która zachwyca artyzmem i niekonwencjonalnymi rozwiązaniami, która pozwoli Wam przeżyć to czego jeszcze nie przeżyliście (przynajmniej jeśli chodzi o gry). Clover Studio zaproponowała nam bardzo fajny patent w postaci "magicznego pędzla", dzięki czemu w każdym momencie mogliśmy zamienić otaczający nas świat w płótno i dobrowolnie wpływać na niego poprzez malowanie, czy zamazywanie elementów otoczenia. Proszę drogi Czytelniku jeśli nie miałeś okazji, to poprawadż boginie w postaci białego wilka, a na pewno Okami Ci się pięknie odwdzięczy, że to Ty podniosłeś tą perełkę i nie pozwalasz jej zginąć. Dla spóżnialskich przypomnę, że 31 pażdziernika wychodzi zremasterowana edycja Okami w HD.

Miejsce 3

Beyond Good & Evil

Wynik sprzedaży - 500 tysięcy egzemplarzy

Przygodówka od Ubisoftu, poniosła srogą karę za swoją innowacyjność i sprzeciwienie się schematom, Ancel podobnie jak Schafer woli iść pod prąd i tworzyć gry niekonwencjonalne( i ma głupi za swoje). Francuzi wykreowali piękny, baśniowy świat, podlany ciekawymi elementami "stealth"  i kolekcjonerskimi. Nie można zapomnieć o fabule. Wprawdzie wszystko było utrzymane w cukerkowej stylistyce, jednak każdy uważny obserwator zauważył, że produkcja Ancel'a dotyka problemów świata dzisiejszego.  Kontynuacja przygód Jade ciągle nie może doczekać się premiery, ostatnio Twórcy zapowiedzieli, że w Beyond Good and Evil 2 zagramy najwcześniej na next-genach. Oby. 

Miejsce 2 

Shadow of the Colossus & Ico

Wynik sprzedaży - 1,14 miliona & 530 tysięcy egzemplarzy

Team Ico dostarczył nam dwa wielkie niedocenione tytuły, które na zawsze wbiły się w pamięć graczy. Cechowały je przede wszystkim nietuzinkowy klimat oraz poczucie smutku i pustki otaczającego świata. Pokonanie Kolosów było chyba najgorszą rzeczą jaką uczyniłem w grach, kto miał okazje to przeżyć ten wie o co chodzi. Obie produkcje powalały odbiorcę przede wszystkim prostotą. Obcięto wszystkie elementy zbędne do absolutnego minimum. Jesteśmy tylko my, nasz cel i ona. Prawie każda gra z tego rankingu ma problem z kontynuacją i tak jest w tym przypadku. The Last Guardian cały czas jest w stadium produkcji i chyba jest daleko do szczęśliwej premiery. 

Miejsce 1

Viewtiful Joe 1 & 2

Wynik sprzedaży - 800 tysięcy & 430 tysięcy egzemplarzy

Znane mordobicie od Clover Studio(R.I.P) jest dośyć ciekawym przypadkiem, gdyż sprzedaż sequela jest mniejsza niż pierwszowzoru. Nie byłoby to dziwne, gdyby jedynka była grą złą,  czy dwójka mocno by odstawała od części pierwszej. Taki mały paradoks. Gra słyneła z wyżyłowanego poziomu trudności i ciekawych zagadek. Joe potrafił dostarczyć mnóstwo radochy, nawet gdy scenariusz odgrywał tu rolę drugoplanową. Cel-shading'owa grafika potrafiła zachwycić niejednego gracza, mimo to gra nie porwała tłumów. Dlaczego? Sam bym chciał to wiedzieć. 

Ilość sprzedanych egzemplarzy ustałałem za pomocą  strone vgchartz.com, proszę te dane traktować szacunkowo. 

 Jeśli drogi Czytelniku moje teksty przypadły Ci do gustu to proszę polub ten profil- http://www.facebook.com/pages/Chuca/310531959044047

Chuca
15 września 2012 - 00:18