Oscary 2013: Zobacz najlepsze krótkometrażowe filmy animowane - promilus - 10 lutego 2013

Oscary 2013: Zobacz najlepsze krótkometrażowe filmy animowane

Dla każdego coś dobrego. Taki banał ciśnie się na usta po zobaczeniu wszystkich krótkometrażowych filmów animowanych, które w tym roku powalczą o Oscara. Jeśli nie spodoba się wam żadna z nich to znaczy, że w kwestii animacji bardzo trudno wam dogodzić. Żebyście nie musieli ich szukać - wszystkie zobaczycie poniżej. Miłego!

Adam and Dog

Historia psa żyjącego w czasach mamutów. Pies jak to pies, potrzebuje przyjaciela. I znajduje go - w Adamie, ale czy na zawsze? Trudno mi się nie wzruszyć, oglądając w filmach smutne psy;) Tę animację obejrzałem z całkowitą obojętnością. Nie świadczy to o niej najlepiej.

Simpsons: The Longest Daycare

Główną bohaterką tej krótkiej animacji jest Maggie Simpson -niemowle, które trafia do żłobka. Tam musi się zmierzyć ze złym dzieckiem mordującym motyle. Tylko dla dorosłych! Znacie Simpsonów, wiecie czego się spodziewać.

Paperman

Słaba i jednocześnie najbardziej popularna animacja krótkometrażowa spośród wszystkich nominowanych. Ckliwa i banalna opowieść o zdobywaniu kobiety marzeń. Na plus muzyka. "Magia Disneya" tutaj jest po prostu wtórna. W kategorii animacji krótkometrażowych w dużej mierze liczy się pomysł, a tutaj widocznie burza mózgów trwała za krótko.

Fresh Guacamole

Tutaj mamy do czynienia z odwrotną sytuacją. Cała animacja to pomysł. Fabuły brak. Trwa to zaledwie dwie minuty i chociaż trudno odmówić twórcy wyobraźni, to jednak jako całość to do mnie nie przemawia. Gość robi oryginalna sałatkę. Nie macie pomysłu co zjeść, tutaj znajdziecie odpowiedź.

Head Over Heels - Po uszy

Tutaj pomysł i fabuła zostały idealnie wyważone. Zdecydowanie najlepszy film z grona wszystkich nominowanych. W tym wypadku przeciwieństwa się przyciągają dosłownie. Na naszą parę grawitacja działa odwrotnie. Ona chodzi po suficiue, on po podłodzie. Słyszłałem o filmie "Odwróceni zakochani", który chyba opiera się na podobnym patencie i został mocno skrytykowany. Tutaj mamy po prostu uroczy romantyczny film. Mój faworyt w wyścigu po Oscary. A wasz?

Zobacz także
Oscary 2013: Django na maratonie, recenzja i Radom

Możesz też polubić Fanpage

promilus
10 lutego 2013 - 12:47
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
10.02.2013 23:10
Matekso
Matekso
96
Generał

adam i dog to taki Bolt Disney'a widzę duże podobieństwo i trochę scen rodem z króla Lwa - tła scenerie kolory, fajnie, że jeszcze takie rysunkowe filmy powstają, choć podobnie jak filmy z żywymi aktorami się wypalają i te same pomysły, schematy, (powoli zaczynam przewidywać co się wydarzy i jakie słowa padną z ust aktora za parę sekund!) się przeplatają w znacznej większości produkcji.

11.02.2013 12:48
WrednySierściuch
odpowiedz
WrednySierściuch
103
No gods no masters!
Wideo

^Matekso nie myśl że się ciebie czepiam, ale na Bast co "Adam i Pies" ma wspólnego z Boltem czy Królem Lwem?
Doprawdy chciałbym to wiedzieć? To że jest tam pies i sawanna? No bez jaj -.-'

Odnośnie nominacji - pod względem grafiki najbardziej przypadł mi do gustu właśnie Adam and Dog,delikatne pastelowe tła przywodzą na myśl raczej twórczość Ghibli niż Disneya. Niestety tematyka i przesłanie BARDZO mi nie odpowiada

Odnośnie treści niestety Head over heels - tylko dlatego że musze coś wybrać - bo dla mnie to taka sama Ckliwa i banalna opowieść o zdobywaniu kobiety marzeń. jak Paperman, npo +wątek o pokonywaniu przeszkód i potrzebie wyjścia do drugiego człowieka

Btw strasznie lubię tez inną animację , która nie przeszła przez 1 etap nominacji czyli
The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore
http://www.youtube.com/watch?v=tkJPMsWw6Z8

Jaka jest (dla mnie) najlepsza animacja 2012?
(Uwaga - obie poniższe nie są dla lemingów- grożą obrotem głowy o 360*)

I, pet goat II (linki do tego samego, osobiście preferuję Vimeo nad YT)
http://vimeo.com/44583147
http://www.youtube.com/watch?v=f_OawJA68jI

Zdecydowanie , inne nie mają nawet cienia porównania. Gee, ciekawe czemu jej nie nomniowali do Oskara?

Btw inna animacja z 2012
Człowiek - to brzmi dumnie!
http://vimeo.com/56093731

11.02.2013 14:46
Harry M
odpowiedz
Harry M
150
Master czaszka

Bardzo fajne filmiki.

11.02.2013 21:45
fazikjunior
😊
odpowiedz
fazikjunior
143
eXtreme

Jak dla mnie najlepszy film z pieskiem. Troche zal mi sie go zrobilo jak biegal z tym kijkiem szukajac Adama. W koncu znalazl... Pies - najlepszy przyjaciel czlowieka.