Dylan Winnie Nick Carter - idole lat minionych - Klaudyna - 19 lutego 2013

Dylan, Winnie, Nick Carter - idole lat minionych

Jakiś czas temu w tv przemknęła mi znajoma twarz. Wiedziałam, że znam te oczy, lecz cała reszta wydawała się zupełnie inna. Dopiero po jakimś czasie dotarło do mnie, że oczy niewątpliwie należą do Brandona Walsha z Beverly Hills, reszta twarzy już mniej – zarost, bruzdy świadczące o upływie czasu... Zaczęłam sobie przypominać, w których aktorach, muzykach podkochiwały się moje koleżanki z klasy i podwórka, kim fascynowali się chłopcy. Minęły lata. Czas wybrać się w nostalgiczną podróż po nastoletnich fascynacjach z lat 90-tych – od Winnie Cooper po chłopaków z Backstreet Boys. Zapraszam.

Beverly Hills 90210

Och, co to był za serial! Dziewczęta wzdychały przede wszystkim do dwóch postaci – Brandona Walsha, w którego rolę wcielił się Jason Priestley, oraz Dylana, którego zagrał Luke Perry. Ten pierwszy – chodzący ideał – dobrze się uczy, nienagannie ubrany, pracuje, a w dodatku przystojny. Dylan zaś wydaje się być tym niegrzecznym chłopcem – jeździ na motorze, chadza w skórzanych kurtkach, pije alkohol... jednak to tylko pozory. Tak naprawdę to zagubiony, samotny chłopak z wieloma problemami, a tacy rozmiękczają serce nastoletnich kobiet.

Również panowie mieli swoje ulubione postacie w serialu. Największym powodzeniem cieszyła się Kelly Taylor, grana przez Jennie Garth. To typ popularnej w szkole dziewczyny, potrafiącej złamać nie jedno serce. Dla wielbicieli brunetek - ułożona Brenda Walsh, siostra Brandona, w którą wcieliła się Shannen Doherty. Obie panie powróciły w nowoczesnej kontynuacji serialu 90210.

 

Winnie Cooper

Danica McKellar od wczesnych lat olśniewa swoją urodą. Na przestrzeni pięciu lat zagrała odwieczną i zdaje się ostateczną miłość Kevina Arnolda - Winnie Cooper, dziewczynę o wielkim sercu, mądrą i rozważną. Aktorka nadal występuje w filmach i po dziś dzień jest dla wielu wzorem "dziewczyny z sąsiedztwa". Studiowała matematykę i jest autorką serii książek o wdzięcznych tytułach: Math Doesn't Suck: How To Survive Middle-School Math Without Losing Your Mind Or Breaking A Nail, Kiss My Math: Showing Pre-Algebra Who's Boss, Hot X: Algebra Exposed!.

 

Z Archiwum X

Z Archiwum X to jeden z pierwszych tak głośnych seriali z USA, który dosyć szybko zawitał na antenie TVP. Każdy wiedział, czym jest Z Archwum X, nawet jeśli fanem serialu nie był. Dana Scully i Fox Mulder to duet nie byle jaki - ona rozważna, on romantyczny. On ugania się za przybyszami z kosmosu, ona wszystko co zobaczy - racjonalizuje. I ciągłe napięcie między nimi - te przytyki, to pragnienie bliskości bijące z obu stron (bądź też pragnienie widzów). Pamiętam, że w szkole koleżanka miała w szkolnej szafce plakat Davida Duchovny'ego, zaś kolega - Gillian Anderson.

 

Jezioro Marzeń

Jezioro marzeń to kolejny serial o dojrzewaniu nastolatków. Zdaje się, że pierwsze skrzypce w tym serialu grała młodziutka, długowłosa i długonoga... Katie Holmes, której popularność zaczęła się właśnie od tej produkcji. Aktorce towarzyszy dwóch serialowych przyjaciół, w których role wcielili się - James Van Der Beek (czyli zniewalająco przystojny Dawson) oraz Joshua Jackson (typ łobuza). Idealne życie paczki zakłóca pojawienie się w okolicy ślicznej i uroczej blondyneczki Jen - Michelle Williams.

 

Słoneczny Patrol

Od 1989 do 2001 roku powstało jedenaście sezonów Słonecznego patrolu, a jednak chyba najbardziej charakterystyczną i zapamiętywalną aktorką jest oczywiście Pamela Anderson (choć pewnie znajdą się dziewczęta podkochujące się we włochatej klacie Davida Hasselhoffa). Ale już na przykład chłopaki z Przyjaciół podkochiwali się w Yasmine Bleeth... :)

 

Buffy: Postrach Wampirów

Serial ten jest mi kompletnie nieznany, ale szepczą mi tu do ucha, że zdecydowanie powinien się znaleźć na tejże liście ze względu na Sarah Michelle Gellar, odtwórczynię roli tytułowej Buffy. Dziewczyna jest nastolatką, która zostaje wybrana do walki z ciemnymi siłami, a pomagają jej w tym najbliżsi przyjaciele. Dla wielu jednak wazniejszy od bicia potworów był wątek miłości Buffy i Angela, wampira z duszą (czyżby prekursor Zmierzchu?).

 

Leonardo Di Caprio

Leonardo Di Caprio z czasów Titanica zapewne wkradł się w tysiące dziewczęcych serc. Nie dość, że taki  śliczny i niewinny, to jeszcze w tak przejmującej roli! Ciekawa jestem, która z dziewcząt pozostała wierną fanką po dzień dzisiejszy, wszak Leonardo zdolnym aktorem jest, choć według niektórych postarzał się tak sobie. Co sądzicie?

 

Paddy Kelly

To jemu poświęcone były okładki Bravo czy innego Popcornu! Zapewne teraz to wielki wstyd w ogóle przyznawać się, że było się zauroczonym członkiem The Kelly Family, bo jest to równoznaczne z pewną fascynacją muzyczną. Jeśli ktoś się zastanawia - Paddy Kelly nie porzucił działalności muzycznej, w 2003 roku wydał swój solowy krążek. I chyba z wiekiem wyprzystojniał...

 

Britney Spears

Pewnie zauroczenie młodą Britney również wpisuje się w nurt wstydu, choć z drugiej strony - na początku swej kariery była uroczą, niewinną dziewczynką, więc można było pogdybać - co by było, gdyby to była nasza koleżanka z klasy.

 

Christina Aguilera

Rozkwit kariery Christiny Aguilery zbiegł się z początkami Britney Spears. Britney bazowała na niewinności, Aguilera od początku zdawała się być świadomą swoich walorów. Od pierwszego teledysku mamy do czynienia z seksowną dziewuszką. Ale, jak mówił Richard Fish w Ally McBeal "było, minęło" :P

 

Backstreet Boys

Nie byłoby tego zestawienia bez chłopaków z BSB. Po New Kids On The Block to chyba pierwszy boysband, który z taką siłą zaistniał w masowej świadomości. Howie o orientalnej urodzie, A.J. z kolczykami i tatuażami, Kevin - najstarszy z piątki, Brian - chłopak, któremu dobrze z oczu patrzy oraz Nick - najmłodszy. Panowie do tej pory są aktywni muzycznie, razem nagrywają, koncertują, jednak mam wrażenie, że nie robią już takiego wrażenia, jak kiedyś.

O kim zapomniałam? Kto powinien znaleźć się na liście zapomnianych obiektów westchnień? Dajcie znać. A na koniec wyznanie: Nick Carter z Backstreet Boys i Jason Priestley jako Brandon z Beverly Hills 902010 - oto moje słabe punkty ;)

 

Klaudyna
19 lutego 2013 - 12:53