Co mnie irytuje co mnie denerwuje #1 - Rato - 11 maja 2013

Co mnie irytuje co mnie denerwuje #1

Ostatnio przeglądałem Internet w celu pogłębienia mojej wiedzy i wspięcia się na wyżyny intelektualne. Dobra żartowałem miałem problem z grą i musiałem znaleźć rozwiązanie a, że Internet umożliwia w szybki sposób znalezienie potrzebnych informacji, wziąłem się za jego przeszukiwanie. Całkiem przypadkowo natrafiłem na jeden z polskich portali (niespecjalnie poświęcony branży elektronicznej rozrywki choć mający osobną rubrykę ją opisującą) i tu zaczyna się cała opowieść.

Właściwie to nawet nie wiem jak zacząć (najlepiej od początku), a więc trafiłem na temat (teraz UWAGA) „Jak zainstalować YouTube na Playstation 3”. Dosłownie zwaliło mnie to z nóg.  Ja rozumiem można mieć problem ale bez przesady, nawet jak wejdziemy na YouTube w przeglądarce wbudowanej w naszą czarnulkę to na samym początku wita nas wielkie okno które aż krzyczy co mamy zrobić żeby go zainstalować a podczas przeglądania filmów cały czas w dymku na górze jest informacja o tym, a tu jakiś portal pisze poradnik instalacji który nie różni się niczym (ah zapomniałem ma obrazki) od tego czego możemy się dowiedzieć z informacji na konsoli… litości. Nie wiem czy redaktorzy nie mają pomysłu na ciekawy temat (obstawiał bym to) czy mają większość użytkowników PS3 za kretynów.  Ale to nie jedyny ciekawy przypadek na tej stronie, w innym „artykule” (hehe) była porada jak zwiększyć ilość FPS w Diablo 3 (to właśnie z tą grą mam problem ostatnio strasznie mi się tnie, mimo tego, że jeszcze niedawno cieszyłem się rozgrywką na full detalach, a zmiana opcji graficznych na najniższe ustawienia też nie pomaga) , zainteresowany zacząłem czytać i poziom mojego wkur…  mojej irytacji wzrósł szybciej niż ostatni wzrost liczby wierzących w Chinach. Jak można napisać coś w stylu zmniejszenie rozdzielczości poprawi płynność gry albo ustaw jakość tekstur i cieni na niskie to na pewno przyczyni się do poprawy wydajności. Brawo za wspięcie się na szczyty racjonalizmu, ludzie którzy napisali te porady przeczytali o nich w instrukcji do gry czy sami na to wpadli. Na początku pomyślałem jak można coś takiego w ogóle napisać, czy ja gram od wczoraj? A może mam problem ze zrozumieniem znaczenia słów niskie, wysokie? Nie wiem ale dziękuję autorom wyżej wspomnianych artykułów  za to, że rozjaśnili mi nieco sytuację i dzięki nim już spokojnie będę mógł zmieniać opcje graficzne i zainstalować YT w PS3.

Rato
11 maja 2013 - 07:51
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
11.05.2013 16:14
berial6
berial6
119
Ashen One

Autorze... nie skończyłeś podstawówki, czy sprawdzałeś, w jak najszybszym czasie uda ci się napisać artykuł?
Nie am tu ani jednego poprawnego zdania- wszystkie są nielogiczne, w każdym brakuje przynajmniej jednego przecinka... zmieniasz sens zdania w połowie, niektórych zdajesz się nie kończyć.
Piszesz, że ten portal, który ci nie zapłacił, bierze odbiorców za kretynów. Za kretynów to ty bierzesz SWOICH czytelników. No już nawet w tytule walnąłeś błąd, którego nie popełniłby przedszkolak.
Tu nie chodzi o to, że cię hejtuję, po prostu mnie tym 'wpisem' strasznie obraziłeś i wyprowadziłeś z równowagi...

11.05.2013 16:21
odpowiedz
zanonimizowany315478
93
Legend

Brawo za wspięcie się na szczyty racjonalizmu, ludzie którzy to pisali przeczytali to w instrukcji do gry czy sami na to wpadli.

chyba moj nowy ulubiony autor na gameplayu, zeby przebic wybitnie niski poziom kolegow to nie byle co :)

11.05.2013 16:22
davis
😁
odpowiedz
davis
183

Te "autor", a o co ty się tak właściwie spinasz? Że znalazłeś w sieci artykuł nie skierowany do ciebie?

11.05.2013 16:27
siwy346
odpowiedz
siwy346
105
addicted to music

Adrem-> co Ci w GP przeszkadza?
Ja rozumiem, że jest tam kilka słabych osób(np ja). Ale dawaj konkretami(np jak kolega niżej), a nie jak cipka walisz ogółem. :D

11.05.2013 16:28
Darth Mario
odpowiedz
Darth Mario
55
Pretorianin

Niestety, ale w 100% muszę podpisać się pod postem Beriala - nie dość, że tekst nie porusza w zasadzie żadnego interesującego tematu, to jeszcze wygląda jak napisany w jakieś 2 minuty. Jeden potok słowno-myślowy, z milionem zbędny wtrąceń. Brak tu prób nadania temu jakiejkolwiek sensownej, bardziej wyszukanej formy, stylistycznie przypomina to po post na forum dyskusyjnym - ot, ktoś się czymś zbulwersował i jak najszybciej musiał przelać swoją frustrację na klawiaturę. Poza tym pisanie o tym jest nie mniej absurdalne niż samo opisywane zjawisko. Pozwolę sobie sparafrazować fragment tekstu: "Na początku pomyślałem jak można coś takiego w ogóle napisać, czy autor przegląda Internet od wczoraj?" Jasne, to o czym tu napisano, jest w pewnym sensie żenujące, ale ludzka głupota i naiwniactwo są stare jak świat i Internety, każdy kto korzysta z sieci, codzienne natrafia na przynajmniej kilka takich kwiatków, ale nikt nie robi z tego sensacji. Naprawdę, czytając ten wpis miałem wrażenie, jakby autor dopiero co doznał objawienia, że Internet składa się w 90% z idiotów i trolli. Nie chcę powtarzać tego, co napisał Berial, ale mam nadzieję, że autor potraktuje te komentarze nie jako atak na jego osobę czy hejt, ale kubeł zimnej wody, który po prostu trzeba przyjąć na klatę i przetrawić. Na gameplayu są różni autorzy i różne teksty, raz lepsze, raz gorsze, ale jednak zachowują zwykle jakiś poziom - nawet jeśli nie stylistyczny to przynajmniej merytoryczny. Ten tekst wygląda trochę jak mało śmieszny dowcip. Nikogo nie zainteresuje, nikt się z niego niczego nie dowie, a jedyna dyskusja, jaką może sprowokować będzie dotyczyła jego samego, a nie omawianego tematu. Chyba, że to jakaś misterna prowokacja, bo ja nie widzę uzasadnienia dla powstania takiego tekstu...

11.05.2013 16:34
odpowiedz
zanonimizowany315478
93
Legend

[4]

nie podoba mi sie to ze moze tam pisac kto tylko zechce (a nie tak jak kiedys, wybrani autorzy), na dodatek jest tu wyjatkowe duze nagromadzenie pseudofilozofow i wyjatkowych marud (kolejno mykermochoria czy jakos tak i raziel)

do ciebie nic nie mam

11.05.2013 16:35
raziel88ck
odpowiedz
raziel88ck
154
Reaver is the Key!

adrem - Nie jestem marudą. W ostatnich 10 tekstach na nic nie narzekałem.

11.05.2013 16:41
siwy346
👍
odpowiedz
siwy346
105
addicted to music

do ciebie nic nie mam
Spoko, jestem otwarty na krytykę bo ja jestem świadomy, że moje teksty idealnie nie są.

11.05.2013 17:23
odpowiedz
ratohnhakee
1
Legionista

berial6 nie zgadłeś, spieszyłem się żeby zdążyć na autobus do przedszkola. Mimo wszystko nie miałem zamiaru wywoływać w tobie tych wszystkich negatywnych stanów, których doświadczyłeś. Konstruktywna krytyka jest spoko. Teraz pozwolę sobie zacytować "Tu nie chodzi o to, że cię hejtuję, po prostu mnie tym 'wpisem' strasznie obraziłeś i wyprowadziłeś z równowagi..." Nie wiem czy dobrze kombinuje, ale chyba nie chcesz powiedzieć, że sam korzystasz z tego rodzaju poradników

11.05.2013 17:54
berial6
odpowiedz
berial6
119
Ashen One

@ratohnhakee
Nie, po prostu obraziłeś moją inteligencję tym wpisem. Chyba nie muszę ci tłumaczyć, dlaczego?
Jeszcze tego nie było, żeby autor słabego tekstu wybiegł się kłócić z 'czytelnikiem', który ma rację.

11.05.2013 19:41
odpowiedz
zanonimizowany847542
23
Generał

Grafika w publikacji idealnie oddaje to, co autor powinien niezwlocznie uczynic.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze