A Journey Through Middle-earth - Rose - 22 listopada 2013

A Journey Through Middle-earth

Podróż

Dużo ostatnio pojawia się w sieci interaktywnych projektów. Od teledysków, przez mini gry chowane na różnych stronach po dodatki przedpremierowe do gier… a także do filmów! Taki właśnie internetowy sposób promocji obrali twórcy Hobbita. Czy dobry? Sami sprawdźcie.

źródło: fansided.com

Warner Bros, Google, North Kingdom – oto twórcy interaktywnej mapy Śródziemia, na której możemy  zwiedzić trzy lokacje z pierwszej części filmu oraz chwilę po premierze drugiej części pojawią się kolejne trzy. Każda zawiera kilka słów informacji o miejscu, które są opowiadane przez postacie z filmu, małą notę, na tematy związane merytorycznie z fabułą, opisy postaci związane z miejscem, czy też z filmem i w końcu mini grę. Każda z gier jest inna: planszowa, zręcznościowa i przygodowa. Są całkiem proste i przyjemne. Nawet laikowi nie sprawią problemów. Aplikacja jest też zaopatrzona w iście hobbitowską oprawę muzyczną.

Aplikacja ma działać na komputerach, jak i tabletach czy smartphone’ach. Wygląda dość naturalnie, co mnie smuci, bo z Hobbitem kojarzy mi się wielka fantastyczna przygoda, więc oczekiwałam trochę bardziej nierealistycznego wyglądu. Mimo wszystko, jak na działanie promocyjne, myślę, ze się spisali.

O projekcie możecie przeczytać na stronie North Kingdom. Znaleźć ją na Chrome  Experiment, lub pod adresem http://middle-earth.thehobbit.com/ .

Początek

Tym małym postem witam was serdecznie. Rzucając kilka luźnych słów wstępu, na samym początku mam nadzieję, że miło będzie się wam mnie czytało. Myślę, że treści na jakich się skupie to raczej seriale, książki, filmy. Grami też nie pogardzę. Kilka smaczków dla graczy, z tego kobiecego punktu widzenia postaram się przedstawić.

BTW, poza tematem, widzieliście już dzisiejszy doodle? To w końcu 50 lecie Doktora Who i mimo, że nie jestem fanką, mini gierka w której jest się Doktorem jest całkowicie urocza.

Rose
22 listopada 2013 - 22:12