Komiks #1 życzenia i Appstore - DM - 24 grudnia 2013

Komiks #1, życzenia i Appstore


Z okazji Wigilii i świąt Bożego Narodzenia - zapraszam na mini komiks w klimacie gier oraz świąt - oparty na faktach!


Wpis ma numerek #1, ale komiksy nie będą pojawiać się regularnie czy jakoś bardzo często. Chcę by były zawsze oparte na prawdziwych  sytuacjach, których byłem świadkiem - muszę też przyłożyć się do ich prezentacji graficznej. Zamiast więc przydługiego artykułu w klimatach wojennych - dziś porcja autentycznych tekstów sześcioletnich dzieci, na temat ich wymarzonych prezentów Gwiazdkowych. Jak widać - marzenia oparte głównie na reklamach telewizyjnych - z których czasem zapamiętują nie to co trzeba... Być może w formie komiksu wyjdzie to jako suchar, ale na żywo wywołało mały wybuch śmiechu.


Korzystając z okazji - składam również wszystkim jak najlepsze życzenia z okazji Świąt, spełnienia marzeń i wszystkiego dobrego!
Wielkie "Dziękuję!!!" za wszelkie komentarze pod wpisami - są naprawdę wspaniałe, motywujące i zachęcające by tworzyć jeszcze lepsze i jeszcze ciekawsze teksty - mam nadzieję, że tematów nie zabraknie!


Ambicja trochę boli jak mam opublikować tak krótki tekst, więc na koniec jeszcze garść informacji na temat "Perełek z Appstore".


Już niedługo ruszają promocje z okazji "12 Days of Gifts", tymczasem podobną akcje zorganizował Disney. W aplikacji "Twelve Days" możemy odebrać jak na razie 11 (jutro ostatnia) darmowych aplikacji od Disneya - głównie dla dzieci, ale jest też "Tiny Death Star" czy "Where's my water 2".
Na listę wkroczyła również pierwsza część Tomb Ridera i Cut The Rope 2, grą roku zostało "Badland" (warto zerknąć), a moją perełką w tym tygodniu jest:


 "Optical Inquistor"
Niedawno polecałem dwie przygodówki snajperskie "Clear Vision". OI zostało wydane przez innego developera, ale gra wydaje się być idealną kopią lub trzecią częścią CV. Nie doczytałem nigdzie  jeszcze czy są jakieś prawne powiązania między tymi tytułami. Akcja dzieje się w latach 80-tych, co podkreśla klimatyczna muzyka, grafika jest przyjemna dla oka - mechanika gry jest identyczna jak w "Clear Vision" - strzelanie z poprawką na wiatr i dystans, przesłuchania, symulowanie wypadku itp. przyjemnie ogląda się wszelkie cutscenki. Gra nie jest za długa, ale 0,89 centów jest z pewnością warte wydania.

źródło: www.newretrowave.com
DM
24 grudnia 2013 - 14:25