CTSG

Casual Corruption

najnowszepolecanepopularne

Minecraft zapowiedziany na Kinect'a.

GemCraft: Labyrinth - powrót flashowej perełki.

Super Meat Boy nie wyjdzie na Wii...

Rok 2010 - casualowo i niezależnie.

Lepiej późno niż wcale - demo Starcraft 2

Kreatywny atak nerdozy

Sto lat, Mario!

Mario to bez wątpienia najlepiej rozpoznawalna postać z gier wideo. Wąsaty hydraulik stworzony został przez Shigeru Miyamoto, grafika pracującego dla Nintendo. Mimo, że po raz pierwszy mogliśmy go poznać w grze Donkey Kong(1981), a w kolejnych latach gościł w innych istotnych produkcjach (jak Mario Bros. z 1983), dopiero wydany 13 września 1985 roku Super Mario Bros. przyniósł mu zasłużoną sławę. Dlatego też właśnie dzisiaj, w rocznicę wydania SMB, Mario obchodzi swoje 25 urodziny. Sto lat, grzybojadzie!

czytaj dalejCTSG
13 września 2010 - 12:12

Flashowe Top10 sierpnia

Sierpień był miesiącem urodzajów w świecie gier flashowych. Oczywiście mimo to niełatwo jest przekopać się przez tony gniotów, nieudanych klonow znanych produkcji, bzdurnych animacji czy zwyczajnie gier przeciętnych. Na szczęście dotarciem do najwybitniejszych pozycji zająłem sie ja i oto prezentuję wam siepniowe Top10 gier flashowych.

czytaj dalejCTSG
8 września 2010 - 10:58

Giganci gier kontra niezależni developerzy

Od jakiegoś czasu zacząłem interesować się tym, co niezależni developerzy gier mówią o branży w której pracują. Im bardziej zagłębiam się w ten temat, tym klarowniej widzę dosyć smutny obraz dużych firm żerujących na talencie i marzeniach młodych ludzi. Pasja kontra pieniądz, marketingowe zagrywki i  manipulacje gigantów. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Edmund%20McMillen%2C%20Tommy%20Refenes%2C%20Kyle%20Gabler%2C%20Alec%20Holowka
czytaj dalejCTSG
7 września 2010 - 07:05