Lepiej późno niż wcale - demo Starcraft 2 - CTSG - 22 grudnia 2010

Lepiej późno niż wcale - demo Starcraft 2

Niemal 5 miesięcy po swojej premierze Starcraft 2 nareszcie doczekał się dema. Prawdziwego dema, a nie przekombinowanych systemów wymagających zaproszenia, klucza, konta Battlenet czy dostępu do internetu. Wersje demonstracyjne zwykle wypuszczane są równolegle z pełnymi wersjami gier, więc tak późna reakcja Blizzardu wydaje się być zastanawiająca. Kto planował kupić grę już pewnie dawno oparł swoją decyzję na tysiącach recenzji i filmików w internecie. Ewentualny spóźniony Mikołaj też się raczej nie załapie, bo do świąt pozostały już tylko 2 dni. Ale jak mówią - lepiej późno niż wcale. :]

W udostępnionym wczoraj demie będziemy mogli zagrać w 3 pierwsze misje kampanii Wings of Liberty oraz solową potyczkę Terran VS Terran. I to bez limitów czasowych i żebrania o Guest Pass. Jedynym minusem wersji demonstracyjnej jest brak efektu kolaboracji Blizzardu i Szatana - trybu Multiplayer. Mimo, że tryb pojedyńczego gracza jest świetnie dopracowany, to mocą tej gry jest właśnie sieciowa walka z innymi graczami.


Demko na dzień dzisiejszy jest dostępne jedynie w wersji angielskojęzycznej, ale Blizzard zapowiedział już, że niedługo wypuści kolejne lokalizacje.


Link: Demo Starcraft 2 [EN]

CTSG
22 grudnia 2010 - 02:42