Keii

dotGames

najnowszepolecanepopularne

Zbiór informacji o Phantasy Star Online 2 na Vitę

Ragnarok Online 2 z otwartą angielską betą już 27.12

Podsumowanie pierwszego roku PlayStation Vity

Wrażenia z dema Soul Sacrifice na PSV

Relacja z Tokyo Game Show 2012 #2 - Monster Hunter 4, Soul Sacrifice i Phantasy Star Online 2 Vita

Relacja z Tokyo Game Show 2012 #1 - DmC: Devil May Cry i Metal Gear Rising: Revengeance

Wrażenia z importu #2 – Dwa miesiące z Vitą

W końcu nadeszła zachodnia premiera PS Vity. W związku z tym od pewnego czasu na zachodnich stronach zaczęły pojawiać się recenzje pierwszych tytułów, a także samego sprzętu. Ten tekst różni się od pierwszych wrażeń z użytkowania Vity i opublikowanego na GOL-u testu. Zawiera bowiem przemyślenia po dwóch miesiącach użytkowania nowego systemu, który to czas wystarczy moim, by wyrobić sobie zdanie o konsoli. Na końcu umieściłem także ankietę, w której możecie wybrać gry na Vitę, które chcecie bym zrecenzował.

czytaj dalejKeii
22 lutego 2012 - 06:22

Polski Gracz w Japonii #7 - PS Vita zdobyta!

Stało się, w moje ręce wpadła sklepowa wersja PlayStation Vity. Kiedy kilka lat temu czytałem relacje z japońskich premier PS2 i Dreamcasta, nie przypuszczałem, że kiedyś uda mi się doświadczyć na własnej skórze. Zapraszam do opisu wrażeń z dzisiejszej wyprawy po sklepach, a także przedstawienia samego systemu.

Zdobycz w pełnej okazałości
czytaj dalejKeii
17 grudnia 2011 - 14:22

Polski gracz w Japonii #6 - Juwenaliowe koncerty #2

Czas na obiecaną drugą część filmików z tutejszych koncertów juwenaliowych! Dziś coś dla miłośników salsy, króliczych uszu i cięższych brzmień. Darujcie jakość obrazu, ale niestety przy takim świetle ciężko cokolwiek nakręcić. Zapraszam do oglądania!

czytaj dalejKeii
23 listopada 2011 - 13:47

Polski gracz w Japonii #5 - Juwenaliowe koncerty #1

Darujcie, że kazałem Wam tyle czekać na nowy wpis, miałem dość sporo roboty.Obecnie trwają tu juwenalia, znacząco różniące się od naszych. W kolejnych 2-3 wpisach postaram się przybliżyć Wam ich formę, głównie przy pomocy filmików. Tym i następnym razem skupię się na odbywających się tu koncertach. Zapraszam do lektury i życzę miłego oglądania.

czytaj dalejKeii
21 listopada 2011 - 15:23

Polski gracz w Japonii #4 - Wirtualna wycieczka po japońskim uniwersytecie

Witajcie w kolejnym odcinku pamiętnika polskiego gracza w Japonii! Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądają japońskie uniwersytety? Dziś postaram się rozwiać wszystkie wątpliwości na ten temat. Zapraszam na foto-wyprawę po Tokyo University of Foreign Studies, gdzie spędzę najbliższy rok.

Oficjalna mapa kampusu.
czytaj dalejKeii
27 października 2011 - 16:43

Polski gracz w Japonii #3 - Harajuku! Tym razem ze zdjęciami.

Wiem, miałem pokazać Wam, jak prezentuje się Tokyo University of Foreign Studies (TUFS) gdzie będę miał przyjemność studiować przez najbliższy rok. Jednakże w związku z wyjątkowo dobrą jak na październik pogodą (26 stopni) wybraliśmy się z Grzesiem, znajomym japonistą z UW, do Harajuku. Po raz pierwszy zachowałem się jak prawdziwy turysta, dzięki czemu tym razem nie zabraknie masy zdjęć. Ba, poniżej znajdziecie nawet trzy filmiki.

Czy to aby na pewno był dobry pomysł...
czytaj dalejKeii
23 października 2011 - 16:14

Polski gracz w Japonii #2 - Podróży część ostatnia

Ponieważ jak to zwykle bywa od razu po ostatnich zajęciach w tygodniu zaczęło lać, wieczorne plany (przypominam, czas w Japonii to +7h w stosunku do polskiego) wyjścia na miasto trafił szlag. Na szczęście tylko w przenośni, bo przy intensywności japońskich ulew, burza to ostatnie co jest tu potrzebne.

Oto przed Wami ostatnia część dwuodcinkowego "cyklu" poświęconego podróży do Japonii. Od następnego razu przygotujcie się na dużo zdjęć i początek wrażeń właściwych.

czytaj dalejKeii
21 października 2011 - 17:23

Ezio w Soul Caliburze V - oficjalny trailer

Większość z Was zetknęła się zapewne z poniższym screenem, który pojawił się w Sieci kilka dni temu. Przedstawia on ekran wyboru postaci z Soul Calibura V, gdzie widoczny jest wyraźnie Ezio Auditore, bohater serii Assassin’s Creed.

 Dosłownie przed chwilą na GameTrailers pojawił się oficjalny trailer potwierdzający pojawienie się znanego asasyna w najnowszej bijatyce Namco Bandai.

Zwiastun obejrzeć możecie poniżej. Oprócz wstępu w tradycyjnym, pompatycznym stylu, filmik prezentuje się naprawdę solidnie.

Nie wiem jak Wy, ale osobiście uważam, że spośród wszystkich dotychczasowych postaci gościnnych, Ezio zdecydowanie najlepiej pasuje do klimatu serii Soul Calibur.

czytaj dalejKeii
21 października 2011 - 07:58

Polski gracz w Japonii #1 - Przyjęcie w ambasadzie i pierwszy lot

Jak obiecałem ostatnio, dziś skupię się na podróży do Japonii, która sama w sobie była niemałą przygodą. Wspomnę również o pewnym przyjęciu w ambasadzie japońskiej, które zupełnie wypadło mi z głowy przy okazji wprowadzenia. Tym razem będą zdjęcia, chociaż niestety w niezbyt dużej ilości.

Zapraszam do lektury!

czytaj dalejKeii
18 października 2011 - 17:12

Polski gracz w Japonii #0 - Wprowadzenie

Skończyły się wymówki, większość spraw załatwiona i mogę w końcu z czystym sumieniem zabrać się za pisanie planowanego od dłuższego czasu "pamiętnika" z mojego pobytu w Japonii.

Pierwotnie miałem zamiar umieszczać na Gameplayu jedynie teksty poświęcone w mniejszym bądź większym stopniu grom, a całą resztę publikować na „zwykłym” blogu. Ostatecznie jednak doszedłem do wniosku, iż tutejsi czytelnicy również zainteresowani będą opisem życia studenta-obcokrajowca w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Jak się tu znalazłem? Cóż, najlepiej zacznę od początku...

czytaj dalejKeii
16 października 2011 - 18:05