Summer of Arcade: Castlevania: Harmony of Despair - Hed - 3 sierpnia 2010

Summer of Arcade: Castlevania: Harmony of Despair

Castlevania: Harmony of Despair to kolejna odsłona jednej z najbardziej klasycznych serii w historii. Autorzy gry postanowili oddać graczom przygodę, która na pierwszy rzut oka kojarzy się z platformówkami sprzed lat. Podczas zabawy wcielamy się w śmiałków przemierzających rozległe zamki i walczymy z niebezpiecznymi przeciwnikami.

Najnowsza odsłona Castlevanii to połączenie klasycznych rozwiązań i pomysłów z poprzednich części serii z  nowymi elementami. Labirynty przedstawione w grze są ogromne, ale dzięki nowej pracy kamery możemy oglądać je także z dużej odległości. W ten sposób otrzymujemy podgląd  okolicy, co ułatwia rozplanowanie przeprawy.

Sama zabawa polega na pokonywaniu przeciwników i omijaniu pułapek na drodze do finalnego bossa. Walka z nim nie jest łatwa, więc zanim udamy się do jego komnaty warto rozejrzeć się za lepszym sprzętem oraz rozwinąć postać. Do wyboru otrzymujemy kilku bohaterów (z charakterystycznym Alucardem na czele) wyposażonych w unikalne ataki.

W Harmony of Despair klasyczna rozgrywka otrzymała wsparcie dla trybu kooperacji. Sześcioosobowa drużyna łowców wampirów może nie tylko wspólnie zabijać przeciwników, czy omijać śmiercionośne pułapki, ale i eksplorować skrzydła zamku niedostępne dla samotnych śmiałków. To oczywiście gwarantuje dodatkowe godziny dobrej zabawy.

Castlevania: Harmony of Despair jest dostępna tego lata wyłącznie na Xbox LIVE Arcade w cenie 1200 punktów Microsoftu. Produkcja firmy Konami została wydana w ramach akcji Summer of Arcade.

Hed
3 sierpnia 2010 - 18:48