Xbox LIVE Arcade święci triumfy w pierwszej połowie tego roku - Hed - 3 sierpnia 2010

Xbox LIVE Arcade święci triumfy w pierwszej połowie tego roku

Firma FADE zajmująca się przeprowadzaniem analiz rynkowych przyjrzała się wynikom Xbox LIVE Arcade w pierwszej połowie tego roku. Okazuje się, że po niezbyt obiecującym starcie w styczniu i lutym zainteresowanie tytułami wydawanymi w ramach usługi  wzrosło. Rynek gier z XBLA powiększył się w tym roku o 13% w porównaniu z pierwszą połową roku ubiegłego.

Powyższy rozwój sprawił, że gry wydawane w ramach Xbox LIVE Arcade zarobiły łącznie mniej więcej 46.1 miliona dolarów. W samym czerwcu wzrost obrotów w ramach usługi wyniósł 36% w porównaniu z podobnym okresem sprzed roku.

Jakie gry zapracowały na taki sukces? Według FADE szczególnie spodobała się akcja Block Party, w ramach której wydano cztery tytuły: Toy Soldiers, Perfect Dark, Scrap Metal oraz Game Room. Każdy z nich cieszył się sporym zainteresowaniem graczy i sprzedał się doskonale.

Kolejnym dobrym pomysłem było promowanie przecenionych tytułów w kwietniu. Dzięki tygodniowej wyprzedaży gracze mogli kupić kilkadziesiąt świetnych gier w promocyjnych cenach. Sprzedaż poszczególnych produkcji wzrosła o 50-200%.

To nie koniec dobrej passy dla Xbox LIVE Arcade – w końcu trwa  akcja Summer of Arcade, w sklepach jest nowa wersja Xboksa 360 z 250 gigabajtowym dyskiem, a wkrótce do rąk graczy zostanie oddany Kinect. Zdaniem cytowanej firmy wpłynie to diametralnie na wzrost sprzedaży sprzętu, a co za tym idzie wzrośnie zainteresowanie sieciową usługą.

Najbardziej dochodowe tytuły:

  1. Toy Soldiers - 4,6 mln dolarów
  2. Trials HD - 4,4 mln dolarów
  3. Castle Crashers – 2,9 mln dolarów 
  4. Battlefield 1943 – 2,5 mln dolarów 
  5. Perfect Dark – 2,4 mln dolarów
Hed
3 sierpnia 2010 - 21:09

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz